Galaxy

Galaxy

(12 komentarzy, 603 posów)

Użytkownik nie udostępnił żadnych informacji o profilu

Wpisy przez Galaxy

GMINNY KONKURS FIZYCZNY O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO W BULOWICACH

0

W tym roku szkolnym po raz czwarty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Fizyczny, którego mam przyjemność być organizatorem. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród uczniów tego niezbyt lubianego, szkolnego przedmiotu. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej zespoły prezentowały i omawiały przygotowane przez siebie doświadczenie. Terencjusz mawiał: „Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”. Kierując się tą sentencją, moim celem jest propagowanie uczenia się fizyki poprzez doświadczenie. Staram się udowodnić, że fizyka to coś więcej niż nauka. To przede wszystkim odkrywanie wiedzy przez zabawę oraz przełożenie teorii w praktykę. Wracając do samego konkursu, w drugiej części każdy uczestnik rozwiązywał test, z zakresu budowy materii, ruchu, sił, energii i elektryczności. I miejsce drużynowo zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kęt w składzie: Mikołaj Balwierz, Adam Bochniak i Sebastian Soczawa. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Sebastian Soczawa, na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Puchała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach, a Mikołaj Balwierz i Adam Bochniak ex aequo wywalczyli miejsce trzecie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Jarosz, Szczepan Konior, Paweł Wróbel oraz Szymon Wysogląd i drużynowo zajęliśmy III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Anna Jakubowska

Wycieczka klas IIGM do Warszawy

0

W dniach 11 – 13 czerwca klasy drugie gimnazjum pod opieką pań: Anny Dybał, Renaty Martyniak oraz Anny Jakubowskiej udały się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Były to wspaniałe dni cudownej pogody, w czasie których uczniowie cieszyli się czasem wolnym od szkoły i codziennych obowiązków, ale przy okazji dowiedzieli się bardzo dużo na temat historii i kultury naszego narodu. Najbardziej przypadło im do gustu Centrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie przeprowadzili wiele zaskakujących doświadczeń. Olbrzymią ilość emocji wzbudził również Stadion Narodowy, gdzie niejeden z naszym przystojnych chłopaków mógł poczuć się jak gwiazda piłki nożnej. Wieczory minęły uczniom na kąpieli w hotelowym basenie, jacuzzi, a także rozmowach z kolegami. W drodze powrotnej poznaliśmy talent muzyczny naszych uczniów. Trasa minęła nam na śpiewie wszystkich hitów ostatniego roku. Pan kierowca i pani pilot byli pod wrażeniem wzorowego zachowania naszej bulowickiej młodzieży…
Myślę, że niejeden z uczniów powróci jeszcze kiedyś do stolicy naszego kraju, bowiem jak mawiał Leopold Tyrmand: „Chyba nie ma na świecie takiego miasta, tak właśnie jak niepowtarzalne nigdzie indziej są warszawskie wiosenne zapachy, nastroje, uczucia i myśli. I dlatego nie mówcie nam o wiosnach paryskich czy wiedeńskich! Nam, którzy wiedzą, czym jest, czym potrafi być warszawska wiosna”.

„Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”

0

Z okazji 100-lecia Niepodległości 6 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klas IV – V
I miejsce – Julian Tlałka V b
II miejsce – Kamil Khong Doan IV c
III miejsce – Tomasz Kudłacik V a
wyróżnienia – Paweł Kadłubicki IV c, Wojciech Hrapkowicz V b, Kamil Spila IV b

Kategoria klas VI – VII
I miejsce – Aleksandra Hrapkowicz VII b
II miejsce – Andrzej Babiński VI b
III miejsce – Szymon Prochownik VII b

Kategoria klas II – III gimnazjum
I miejsce – Patrycja Hajduga  IIb
II miejsce – Magdalena Niedziela IIa

Wycieczka klas IV i V w Góry Świętokrzyskie

0

W dniach 24 – 25 maja klasy IV i V pod opieką nauczycieli: pani Alicji Witas, pani Agnieszki Stawowczyk oraz pani Barbary Królickiej, a także rodziców, wzięły udział w dwudniowej, pełnej atrakcji wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Wycieczka klas III GM w Bieszczady

0

W dniach 28 – 30 maja klasy III gimnazjum przebywały na wycieczce w Bieszczadach.

Wycieczka klas IV

0

27 kwietnia klasy IVa i IVc odwiedziły  Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika”.

Galaxy RSS Feed
Idź do góry