Galaxy

Galaxy

(12 komentarzy, 567 posów)

Użytkownik nie udostępnił żadnych informacji o profilu

Wpisy przez Galaxy

NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

0

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o wiele nowych, wartościowych pozycji książkowych. Doskonale napisane historie, kolorowe ilustracje, świetna grafika – te elementy sprawią, że spotkanie z nimi stanie się prawdziwą przyjemnością. Jest wiele zabawnych tytułów, świetnych serii o przeróżnej tematyce. Są książki przygodowe, historyczne, przyrodnicze, obyczajowe. Każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy futbolu, zwierząt czy literatury fantasy. Są również piękne utwory, dotyczące relacji międzypokoleniowych. Tutaj na uwagę zasługują takie tytuły, jak: „Dwoje ludzi” I. Chmielewskiej, „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” U. Stark czy też „Dziadek na huśtawce” R. Piątkowskiej. Książka „Dwoje ludzi” zaczyna się słowami: „Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem…”. I już nam się podoba. Wkrótce będziecie mogli je wypożyczać.

 

PROJEKT CZYTELNICZY „KSIĄŻKA W SAM RAZ DLA NAS”

0

Głównym założeniem projektu czytelniczego „Książka w sam raz dla nas” realizowanego przez naszą bibliotekę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa było zachęcenie dzieci i młodzieży do działań z książką, wyrabianie w nich pozytywnego nastawienia do czytania oraz wzbogacenie ich doświadczeń czytelniczych. Na zajęciach z wychowawcą odbywało się głośne czytanie wybranej przez każdą klasę ciekawej pozycji książkowej, a następnie poprzez wykonanie plakatu lub gry planszowej oraz recenzji książki – zareklamowanie jej innym uczniom. Prace charakteryzowały się ogromną kreatywnością i pomysłowością, ujawniły się bogate pokłady wyobraźni ich twórców. Uczniowie wykorzystali wiele technik i metod prezentacji książek i czytania. W tych działaniach widać prawdziwą pasję. Gratulujemy!

KONKURS CZYTELNICZY „Czy znasz polskie legendy”

0

14 i 21 listopada w bibliotece szkolnej odbył się dwuetapowy konkurs czytelniczy dla klas młodszych pt. „Czy znasz polskie legendy?”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III SP. Dzieci pisały test, który dotyczył znajomości najważniejszych polskich legend, a w drugim etapie oprócz testu opowiadały wybraną legendę z naszego regionu. I tak usłyszeliśmy m.in. legendę o powstaniu miasta Kęty, o patronie Kęt – św. Janie Kantym oraz o Maronce, przywódczyni rozbójników z okolic Bulowic. Cieszy nas fakt, że dzieci znają tak wiele legend i wzbogacają wiedzę o swoim regionie.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Maria Leśniak kll. II a
II miejsce – Julita Wiśniowska kl. II b
III miejsce – Oliwia Wolf kl. III b, Aneta Holcman kl. III b
IV miejsce – Patryk Chrapkiewicz kl. III c

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Nagrodzone zostały również dzieci wyróżnione w afiszowych konkursach bibliotecznych („Dary jesiennego lasu”, „Stowarzyszenie najlepszych przyjaciół”, „Kogo opisuje ten cytat?”), a wśród nich:
Aleksandra Teda kl. VI b
Karolina Kasperek kl. VII a
Karolina Latała kl. V b
Amelia Kurek kl. III a

SIATKARSKIE EMOCJE W ZSP BULOWICE

0

W naszej szkole 4.12.2017 odbył się siatkarski turniej „trójek”. Prawo startu w tych zawodach mieli uczniowie klas VII SP i II, III GM. W składach poszczególnych drużyn mogli grać chłopcy i dziewczyny. Do startu zgłosiło się 6 drużyn, które rywalizowały do 15 zdobytych punktów. Mnóstwo emocji i walki w duchu „fair play” towarzyszyło każdej rozgrywce.
Po 9 rozegranych spotkaniach kolejność jest następująca:
I Natalia Matejko, Szymon Komendera, Szymon Wysogląd
II Natalia Matyszkowicz, Julia Pietras, Gracjan Niedziela
III Magdalena Rak, Dominik Kolber, Mateusz Sadlik
IV Mariola Holzman, Konrad Nowakowski, Krystian Wolf
V Angelika Kierpiec, Łukasz Siembab, Jakub Wieczorek
VI Patrycja Oboza, Grzegorz Pawiński, Kacper Kuźma

Wycieczka klas VII do Tarnowskich Gór

0

28 listopada klasy VII wzięły udział w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz Muzeum Chleba w Radzionkowie.

OLIMPIADA MALUCHA

0

Już po raz kolejny odbyły się zawody dla naszych najmłodszych uczniów ze szkoły podstawowej z cyklu „Olimpiada Malucha”. W zawodach, które odbyły się 24.11 w hali kęckiego OSiR-u, startowały dzieci z roczników 2008-2010.
W zawodach tych każdy z startujących brał udział w: biegu na 25m, rzucie piłką lekarską w przód, biegu wahadłowym 4x15m oraz skoku w dal z miejsca.
Dla niektórych były to pierwsze zawody i możliwość rywalizacji z innymi. Mnóstwo pozytywnych emocji, umiejętność zachowania się w momencie zwycięstwa i porażki czy też rywalizacja w duchu „fair play” to doświadczenia, które zebrali uczestnicy Olimpiady.

Miejsca na podium zdobyli:
– Bieg wahadłowy
Oliwia Wolf (3 miejsce rocznik 2009)
Michał Drożeński (2 miejsce rocznik 2009)
Jakub Baran (3 miejsce rocznik 2009)
Igor Ludwiczak (3 miejsce rocznik 2008)
– Skok w dal
Oliwier Bączek (1 miejsce rocznik 2010)
Skład ZSP Bulowice:
– Rocznik 2010: Julia Kołodziejczyk, Maja Matejko, Zuzanna Czarnota, Oliwier Bączek, Nikodem Dudek, Miłosz Obrochta
– Rocznik 2009: Maria Leśniak, Julia Zontek, Oliwia Wolf, Marcin Mydlarz, Jakub Baran, Michał Drożeński
– Rocznik 2008: Anna Adamus, Gabriela Biczak, Zuzanna Wojewodzic, Nikodem Sałaciak, Patryk Mirek, Igor Ludwiczak

Galaxy RSS Feed
Idź do góry