Bez kategorii

Szkolny Konkurs Interpretacji Bajki i Baśni

0

 

W dniu 16 marca uczniowie klas  I-III wzięli udział w szkolnym Konkursie Interpretacji Bajki i Baśni.

Oto wyniki konkursu:

wśród klas pierwszych i drugich

I miejsce zajęła Maja Zięba z klasy 1b

II miejsce zajęła Kinga Latała z klasy 1a oraz Maria Leśniak z klasy 2b

III miejsce zajęła Maria Dudziak z klasy 1a

wśród klas trzecich

I miejsce zajęła Magdalena Bakalarska z klasy 3a oraz Nikola Niedziela z klasy 3b

II miejsce zajęła Zuzanna Wojewodzic z klasy 3c

III miejsce  zajęła Gabriela Biczak z klasy 3c oraz Julia Konior z klasy 3c.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy 🙂

Życzenia Świąteczne od Rady Rodziców

0

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

0

1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chcąc uczcić pamięć bohaterów, nasi uczniowie przystroili się w symbole patriotyczne. W szkole zrobiło się biało – czerwono i patriotycznie. Na przerwach od 8.30 do 11.30 przedstawiciele 12 klas szkoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w rozgrywkach. Uczniowie musieli wczuć się w rolę żołnierzy podziemia niepodległościowego i wykonać różne zadania:
1. rozwiązać quiz wiedzy,
2. udzielić pomocy osobie dorosłej,
3. znaleźć symbole patriotyczne na terenie szkoły,
4. przemierzyć szkolne korytarze i hole.
Młodzież ogromnie zaangażowała się w wykonanie zadań. Ileż było emocji… i rywalizacji… Myślę, że wszyscy dobrze się bawili.
Wyniki:
SP: I miejsce – VIb, II miejsce – Va, III miejsce – Vb,
Gimnazjum: I miejsce – IIb, II miejsce – Ia, III miejsce – IIa.

Renata Martyniak – nauczycielka historii

Akademia z okazji 11 listopada

0

8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny przygotowała pani Inna Dwornik oraz pan Jacek Wojewodzic z uczniami klas VIb oraz chórem szkolnym.

Wielkie bale w karnawale

0

Do najważniejszych tradycji karnawałowych należą zabawy i bale. By tradycji stało się zadość, również  w naszej szkole w dniu 4 lutego odbył się bal przebierańców w klasach I-III. Na balu pojawiło się wiele postaci z np. bohaterowie z bajek i filmów. Uczniowie bawili się w rytm żywiołowej muzyki. Wspólne zabawy i tańce dostarczyły uczniom  niezapomnianych wrażeń.  

 

Dzień Języków Obcych

0

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazje poszerzyć swoją wiedzę na temat języków, a przy tym świetnie się bawić. Klasy I-III brały udziały w lekcjach kulturoznawczych wylosowanego kraju, przygotowując flagi i ucząc się piosenek w języku angielskim. Uczniowie wzięli udziału w konkursie plastycznym „Język obcy-moje okno na świat”, a także w konkursie „English Hunt”. Przygotowania uczniów uwieńczone zostały akademią przygotowaną przez wszystkich. Najpierw klasy IV i V zaprosiły nas w podróż po Europie, a następnie każda klasa wystąpiła z wcześniej przygotowaną piosenką. Klasa 3a gimnazjum zaskoczyła swoim występem przygotowują scenki w języku japońskim. Wszyscy świetnie się bawili, wspólnie śpiewając i tańcząc w rytm znanych i mniej znanych piosenek.

Idź do góry