Imprezy i uroczystości

99 rocznica odzyskania niepodległości – święto radości!

0

Odzyskanie niepodległości było procesem długotrwałym i skomplikowanym, dlatego nie od razu wiedziano, którą datę uznać za najważniejszą. Najpierw świętowano 7 listopada, a dopiero w 1937 roku uznano 11 listopada za datę najważniejszą. Podczas PRL-u święto było zabronione. Dopiero w 1989 roku na powrót zaczęliśmy obchodzić Dzień Niepodległości.
14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się niezwykły apel. Uczniowie recytowali, śpiewali, tańczyli i tworzyli animacje ruchowe w rytm pięknych pieśni. Akademia została wykonana przez uczniów klas V szkoły podstawowej oraz kl. II i III gimnazjum z udziałem 9 reprezentantów chóru szkolnego. Scenariusz, choreografię i muzykę opracowały nauczycielki: Renata Martyniak i Agnieszka Stawowczyk. Podczas uroczystości nad oprawą muzyczną czuwał uczeń Gracjan Niedziela z pomocą pana Jacka Wojewodzica.
Wykonana przez uczniów aranżacja wywołała wzruszenie i głębokie przeżycia intelektualne.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym apelu!

Andrzejki Dla Dzieci 2017

0

Dzień Pamięci poświęcony ofiarom II wojny światowej

0

W dniu 31 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć poległych podczas II wojny światowej poprzez odczytanie Apelu Poległych i złożenie zniczy i kwiatów przed płytą upamiętniającą postać naszego rodaka Władysława Adamusa oraz na grobie 13 ofiar kampanii wrześniowej.
Przed pomnikiem Władysława Adamusa, legionisty, żołnierza polskiego zabitego w Katyniu w kwietniu 1940 roku, uczeń Mateusz Bakalarski odczytał następujący apel:

APEL POLEGŁYCH!
Bohaterowie walk o niepodległość Rzeczpospolitej!
Stajemy dziś do uroczystego apelu poległych przed tablicą upamiętniającą naszego rodaka, mieszkańca Bulowic – Władysława Adamusa, który to spoczywa na Polskim Cmentarzu Wojennym w Charkowie, aby złożyć hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli za wolną Polskę.
Pełni zadumy i bolesnego skupienia przywołujemy dziś do uroczystego apelu poległych, pomordowanych i zaginionych na nieludzkiej, stalinowskiej ziemi.
Ich majętnością było tylko życie, ich winą – POLSKOŚĆ, ich karą – cierpienie, ich katem – nieludzki system.
Wzywam Was wszystkich, którzy na zawsze zostaliście w Archipelagu Gułag, w piaskach bezlitosnych pustynnych stepów, kopalniach Workuty i bezkresnej tajdze.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Wzywam Was żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza oraz Poleskiej 9 Dywizji Piechoty, rozstrzeliwanych na miejscu przez wkraczające Oddziały Armii Czerwonej.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Wołam was, jeńców – oficerów i policjantów z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa, którzy zostaliście pomordowani haniebnym strzałem w tył głowy w Katyniu, Miednoje i Charkowie.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Ciebie wzywam, podpułkowniku Władysławie Adamusie zamordowany w Charkowie, który to zasłużyłeś się dla kraju walcząc w kampanii wrześniowej.
WSTAŃ DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Po apelu uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć pomordowanych.

Na cmentarzu w Bulowicach odczytano drugą część apelu:
Apel poległych cz.II
1 września wojska niemieckie przekroczyły granice Rzeczpospolitej, brutalnie zajmując nasze państwo z północy, zachodu i południa, a także dokonując nalotów dywanowych na miasta, drogi, zakłady pracy, magazyny wojskowe, lotniska i tory kolejowe. 3 września przez Bulowice przetoczyły się oddziały wycofujące się pod naporem wojsk niemiecki 1 Brygady Górskiej pod dowództwem gen.bryg.Józefa Kustronia, które były częścią składową Grupy Operacyjnej „Bielsko” pod dowództwem gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza.
Pochylmy głowę w zadumie i skupieniu, aby uczcić pamięć wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
Do Was wołam! Żołnierze Wojska Polskiego i mieszkańcy Bulowic, dla których niepodległość Ojczyzny była cenniejsza niż własne życie.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Wzywam żołnierzy Wojska Polskiego poległych w kampanii wrześniowej
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Wzywam mieszkańców Bulowic, którzy polegli podczas walk z okupantem.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Wzywam wszystkich, którzy polegli w obozach koncentracyjnych. Działali w obozowym ruchu oporu, niosąc pomoc współwięźniom.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Wzywam, tych którzy zmarli, niosąc pomoc ludności żydowskiej.
WSTAŃCIE DO APELU!
CHWAŁA BOHATEROM!
Zwracam się do Was potomni! Pamiętajcie o ofierze krwi i życia złożonej na ołtarzu Ojczyzny przez żołnierzy i cywilów walczących w kampanii wrześniowej oraz podczas okupacji. Oni godnie wypełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny.
Niech ich postacie i bohaterskie czyny utrwalone w Waszej świadomości i tradycji oręża polskiego będą przykładem wierności przysiędze w imię: „Boga, Honoru i Ojczyzny”.
Niech pamięć pomordowanych pozostanie na zawsze w Waszych sercach.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
CHWAŁA BOHATEROM!

Zwieńczeniem tej uroczystości było przejście pod grób nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Krystyny Oklesińskiej, której pamięć uczniowie uczcili zadumą i modlitwą.

Dzień Edukacji Narodowej

0

10 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela. Akademię przygotowała pani Anna Kubiczek.

Koncert symfoniczny

0

W poniedziałek odbył się w naszej szkole nietypowy koncert, na którym wystąpił Jurek Dybał, dyrygent i kontrabasista solowy.
Pan Dybał jest dyrektorem orkiestry Sinfonietta Cracovia oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu. Prowadzi grupę kontrabasistów Wiener Philharmoniker i Wiener Staatsoper. Jest założycielem i dyrygentem Orkiestry Kameralnej im. J.I. Paderewskiego.
Prywatnie związany jest z Bulowicami, skąd pochodzi jego dziadek i gdzie, jak wspomina, spędzał w dzieciństwie wakacje.
Na koncert do naszej szkoły zaprosił kilkunastu swoich przyjaciół grających na instrumentach smyczkowych: skrzypcach, altówkach, wiolonczelach i kontrabasie.

Artystą Być … 2017

0

W dniu 26 września w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bulowicach odbyła się kolejna edycja konkursu „Artystą Być … 2017”. W tym roku szkolnym wzięło w niej udział 37 uczniów naszej szkoły: w kategorii plastyczno – literackiej – 24 uczestników, w kategorii wokalno – instrumentalnej – 11 uczestników oraz w kategorii taneczno teatralnej – 2 uczestników. Artyści startowali w 3 grupach wiekowych: I – III SP, IV – VI SP oraz VII SP i klasy II i III GM.
Wyjątkowo piękne występy naszych młodych artystów zachwyciły zgromadzonych widzów, a także jurorów. Wręczyli oni wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a wyłonionym zwycięzcom dodatkowo zaproszenia do udziału w Gali Finałowej konkursu, poprzedzonej warsztatami artystycznymi.
A oto nasi laureaci w poszczególnych kategoriach:

Plastyczno – literacka:

 • Aleksandra Bielecka kl. IIa SP
 • Amelia Kurek kl. IIIa SP
 • Ksenia Wenda kl. Vb SP
 • Karol Teda kl.Vb SP
 • Paula Głogowska kl. III a GM
 • Dominika Jarosz kl. IIIa GM

Wokalno – instrumentalna:

 • Magdalena Bakalarska kl. IIIa SP
 • Magdalena Pawińska kl. IVa SP
 • Grzegorz Pawiński kl. VIIb SP
 • Anna Surma kl. IIIa GM

Taneczno – teatralna:

 • Wiktoria Zając kl. Va SP

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza nagrodzonym, GRATULUJEMY!!!

Więcej szczegółów na stronie UG Kęty.

Idź do góry