Imprezy i uroczystości

Dzień Czystego Powietrza

0

W dniu 14.11.2018 uczennice klasy 3A gimnazjum wzięły udział w proekologicznym happeningu z okazji Dnia Czystego Powietrza. Uczennice wykonały plakat zawierający hasła związane z troską o czystość powietrza oraz napisały list do mieszkańców gminy Kęty, apelując o niespalanie śmieci w domowych kotłach.

100 lat Niepodległej

0

We wtorek 13 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Na początku uroczystości przemawiała pani dyrektor Anna Kobielus, która pokrótce przedstawiła historię walki o niepodległość oraz wagę patriotyzmu w dawnym i współczesnym świecie. Uczniowie klas VI, VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum recytowali wiersze z podkładem muzycznym, tańczyli i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć sytuację upadającej Polski oraz uczucia i rozterki osób walczących o niepodległość. W skrócie zobrazowano sytuację narodu polskiego, który miał tak wielkiego ducha, że przez 123 lata niewoli był w stanie walczyć o swoją Ojczyznę. Każda część tej uroczystości wywoływała zadumę i wzruszenie. Na koniec wręczone zostały nagrody laureatom konkursu związanego ze Świętem Niepodległości. Przygotowaniem akademii i czuwaniem nad przebiegiem uroczystości zajmowały się panie: Renata Martyniak i Agnieszka Stawowczyk. Chór prowadziła pani Anna Kuczmierczyk, a dekoracje przygotowała pani Barbara Gawęda – Badera. Oprawą muzyczną zajmowali się uczniowie: Gracjan Niedziela i Krystian Wolf pod opieką pana Jacka Wojewodzica.

„Rekord dla Niepodległej”

0

W piątek uczniowie naszej szkoły brali udział w niecodziennej akcji. Punktualnie o godzinie 11:11 wraz z uczniami szkół w całej Polsce zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, aby w ten sposób uczcić 100-lecie niepodległości naszego kraju.

Widowisko Duma i Radość

0

Z okazji 100-lecia niepodległości Kuratorium w Krakowie zorganizowało uroczystość, której aktorami byli uczniowie ze szkół małopolskich. Najpierw była msza św. w Katedrze na Wawelu, później odbył się przemarsz szkół, grup rekonstrukcyjnych oraz orkiestr mundurowych ulicami krakowskimi od Wawelu, przez Rynek Krakowski, aż do Parku Jordana. Uczniowie w składzie: Wiktoria Khong Doan, Magdalena Niedziela, Paweł Matusiak, Patrycja Oboza, Grzegorz Pawiński, Szymon Prochownik pod opieką pani Renaty Martyniak reprezentowali naszą szkołę na tym widowisku. Przygotowali koszulki z nazwą szkoły oraz utworzyli z róż flagę biało – czerwoną dla Niepodległej.

Dzień Edukacji Narodowej 2018

0

We wtorek, 16 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowała ją pani Barbara Królicka.

Koncert „Sinfonietta Cracovia”

0

We wtorek w naszej szkole odbył się koncert Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia”. Usłyszeliśmy m. in. utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Krzysztofa Pendereckiego oraz słynne „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego.

Idź do góry