Imprezy i uroczystości

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

0

W piątek 22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny.

Gala Talentów 2018

0

W czwartek 21 czerwca odbyła się kolejna już „Gala Talentów”, czyli przedstawienie, w którym udział wzięli najlepsi uczniowie naszej szkoły, którzy w mijającym roku szkolnym otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Tegoroczną uroczystość, która przeniosła nas na chwilę w krainę bogów olimpijskich,  przygotowały pani Jadwiga Kliś, pani Agnieszka Stawowczyk, pani Magda Egeman i pani Anna Kuczmierczyk.

Akademia z okazji 3 maja

0

We wtorek 8 maja odbyła się w szkole tegoroczna akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7b pod opieką pani Bożeny Papiernik, pani Anny Kuczmierczyk i pana Jacka wojewodzica.

Dzień Patrona 2018

0

Krótka fotorelacja z Dnia Patrona, który odbył się w naszej szkole we wtorek, 24 kwietnia. Szczegóły, w tym wyniki rywalizacji klas, podamy wkrótce.

„Ku niepodległej” – opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

0

Żywa lekcja historii jest najbardziej kreatywnym przeżywaniem historii. W naszej szkole odbyła się w dniu 13 marca 2018 z udziałem Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”. Tematem zajęć było 100-lecie odzyskania niepodległości. Aktorzy w barwny i zabawny sposób opowiedzieli uczniom o czasach od utraty niepodległości, poprzez walki powstańcze, aż po udział Polaków w I wojnie światowej. Uczniowie zapoznali się z mundurami i uzbrojeniem wojsk z poszczególnych okresów historycznych.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

0

Od 2011 roku co roku 1 marca świętujemy pamięć „Żołnierzy Wyklętych”, czyli żołnierzy walczących z sowietyzacją Polski. Członkowie Armii Krajowej nie mogli po wojnie złożyć broni, bo czekały ich męki przesłuchań lub rozstrzelanie. Każdy człowiek pragnie uratować swoje życie. Oni również marzyli, że rządy Europy Zachodniej, którym ich towarzysze pomagali, oddając za nich życie, przyjdą Polsce z pomocą i uratują swoje życie. Kiedy dowiedzieli się, że zostali skazani przez dawnych „sojuszników” na klęskę, znaleźli się w pułapce. Sowieci nie mieli zamiaru objąć ich amnestią. Zamierzali ich wszystkich wymordować, aby pozbyć się najbardziej odważnej i patriotycznej części narodu. Sukcesywnie wyłapywali ich z pomocą donosicieli lub nieświadomych ludzi.

(więcej…)

Idź do góry