Imprezy i uroczystości

„Nic dla siebie, wszystko dla Ojczyzny”

0

W 2011 roku Zgromadzenie Narodowe podjęło uchwałę o 1 marca, jako polskim święcie państwowym poświęconym upamiętnieniu żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Od tego czasu społeczeństwo polskie stara się w różny sposób upamiętnić poświęcenie tych, którzy widzieli zbrodnie komunistyczne i nie potrafili na to patrzeć ze spokojem. Ludzie ci w pamięci starszego pokolenia postrzegani są jako przestępcy, ponieważ propaganda komunistyczna skutecznie postarała się, aby całe społeczeństwo tak myślało. Wszystkie akty wandalizmu i mordów, których dokonywały różnego rodzaju grupy przestępcze działające po wojnie, przypisywano żołnierzom Armii Krajowej. Historia powojenna jest dla Polaków bardzo skomplikowana, ponieważ dla żołnierzy w organizacjach niepodległościowych wojna nie zakończyła się. Stosowali metody podobne do wojennych. Były grupy, które faktycznie zajmowały się wydawaniem wyroków śmierci na donosicieli. Zwykli ludzie jednak nie postrzegali tych, którzy zostali skazani przez sądy wojskowe, jako sprawców zamykania i mordowania AK-owców, lecz jako ofiary. Często ci sami ludzie, którzy donosili podczas okupacji Niemcom, potem donosili nowej władzy komunistycznej. Reszta ludzi zastraszona nie wiedziała już co o tym wszystkim myśleć. A propaganda w radio i telewizji, a również beletrystyka przedstawiała Żołnierzy Wyklętych jako morderców.
Jak co roku, 3 marca 2019 r. odbyła się VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Pamiętając o tych, którzy walczyli za Ojczyznę, a nie mieli w niej nawet symbolicznych grobów, nauczyciele i uczniowie brali udział w biegu w Czańcu oraz Oświęcimiu.

Popołudnie z językami obcymi 2019

0

Popołudnie z językiem obcym cieszy się w naszej szkole co roku dużym zainteresowaniem. W tym roku brali w nim udział uczniowie z klas od 4 – 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. Zabawę rozpoczęliśmy od tańca z piosenką: Wir tanzen Rumba, Samba, Cha cha, którą prowadziły uczennice klasy 3 gimnazjum – nasze „Spanische Sterne”. Uczniowie śpiewali i tańczyli w rytm muzyki latynoamerykańskiej.

Głównym punktem tegorocznej zabawy z językiem obcym był „Talent show”, w którym uczniowie mieli zaprezentować swoje talenty. Uczniowie wykonując utwory w j.angielskim i niemieckim zaskakiwali jurorów znajomością języka i talentem piosenkarskim.
– Uczniowie klas 4 zaśpiewali piosenkę w j. niemieckim. „Guten Morgen, guten Tag”
– M. Narza zaprezentował piosenkę w j. angielskim pt.: „Shotgun”
– Uczniowie klasy 5 a zaśpiewali piosenkę w j, niemieckim pt. „Wie ist das Wetter heute?“
– Uczennice klasy 3 Gimnazjum śpiewały w j. angielskim piosenkę pt.: „Shallow”.

Prezentacje uczniów przeplatane były konkursami i zabawami :
„Najciekawszy komiks w j. angielskim”,” memory w j. angielskim i niemieckim”, „znajomość języka obcego w teście wielokrotnego wyboru” oraz Quiz „Kahoot”, który cieszył się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem.

Oprócz tego podczas spotkania odbył się pokaz mody „Modeshow”, podczas którego trzy drużyny miały za zadanie poprowadzić najciekawszą prezentację w j. obcym. Uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum wystąpili jako modele i prezentowali stroje na różne okazje.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok 🙂

Konkurs kolęd i pastorałek

0

W dniu 18 grudnia w naszej szkole zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. W godzinach dopołudniowych odbyła się nie tylko uroczysta akademia świąteczna, ale także Konkurs Kolęd i Pastorałek, który stał się tradycją naszej szkoły. W konkursie wzięły udział niemal wszystkie klasy. Dzieci i młodzież nie tylko pięknie odśpiewały i zagrały, lecz również zatańczyły do melodii najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Nagrodę główną ufundowała Rada Rodziców.
I miejsce zajęła klasa 4c. Gratulujemy!

Akademia świąteczna 2018

0

We wtorek odbyła się świąteczna akademia bożonarodzeniowa, przygotowana przez panią Jadwigę Kliś. Po akademii wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na najładniej udekorowane okno.

Dzień Czystego Powietrza

0

W dniu 14.11.2018 uczennice klasy 3A gimnazjum wzięły udział w proekologicznym happeningu z okazji Dnia Czystego Powietrza. Uczennice wykonały plakat zawierający hasła związane z troską o czystość powietrza oraz napisały list do mieszkańców gminy Kęty, apelując o niespalanie śmieci w domowych kotłach.

100 lat Niepodległej

0

We wtorek 13 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Na początku uroczystości przemawiała pani dyrektor Anna Kobielus, która pokrótce przedstawiła historię walki o niepodległość oraz wagę patriotyzmu w dawnym i współczesnym świecie. Uczniowie klas VI, VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum recytowali wiersze z podkładem muzycznym, tańczyli i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć sytuację upadającej Polski oraz uczucia i rozterki osób walczących o niepodległość. W skrócie zobrazowano sytuację narodu polskiego, który miał tak wielkiego ducha, że przez 123 lata niewoli był w stanie walczyć o swoją Ojczyznę. Każda część tej uroczystości wywoływała zadumę i wzruszenie. Na koniec wręczone zostały nagrody laureatom konkursu związanego ze Świętem Niepodległości. Przygotowaniem akademii i czuwaniem nad przebiegiem uroczystości zajmowały się panie: Renata Martyniak i Agnieszka Stawowczyk. Chór prowadziła pani Anna Kuczmierczyk, a dekoracje przygotowała pani Barbara Gawęda – Badera. Oprawą muzyczną zajmowali się uczniowie: Gracjan Niedziela i Krystian Wolf pod opieką pana Jacka Wojewodzica.

Idź do góry