Imprezy i uroczystości

Babciu, Dziadku żyj sto lat!

0

Mimo iż za oknem chłód i mróz, w serduszkach dzieci zawsze jest gorąco w dniu, gdy obchodzone jest Święto Babci i Dziadka.
22 stycznia w naszej szkole było bardzo radośnie, ponieważ uczniowie klas młodszych gościli swoje ukochane Babci i Dziadków. Pani dyrektor serdecznie przywitała zaproszonych gości. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni Dziadkowie z łezką w oku podziwiali występy swoich wnuków.
Po części oficjalnej miał miejsce słodki poczęstunek oraz wręczenie Babciom i Dziadkom przygotowanych przez uczniów upominków.

Bal Przebierańców w klasach I-III

0

Karnawał to okres zabaw, maskarad i imprez, który przez wiele wieków kojarzony był z wielką radością i zabawą. Tak jest i dziś. Za tradycyjny początek Karnawału uważa się Święto Trzech Króli. Okres ten kończy się we wtorek przed Środą Popielcową.
18 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Przebierańców. Uczniowie klas I-III ubrani w przepiękne stroje bawili się w rytmach muzyki oraz brali udział w tanecznych konkurencjach.

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” 2017

0

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wszyscy uczniowie swoimi występami wspaniale wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, natomiast jurorzy mieli trudne zadanie do wykonania.
Tym razem w międzyklasowej rywalizacji wzięło udział dwanaście klas. Bardzo wysoki poziom wokalny tym razem podkreśliły choreografie taneczne oraz inscenizacje ruchowe, stworzone do słów polskich kolęd i pastorałek oraz piękne stroje, w jakich zaprezentowali się uczniowie.

Występy oceniali:
p. Janusz Glądys
p. Renata Martyniak
p. M. Kaspera
p. M. Osuch

Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 5b
II miejsce – klasa 5a
III miejsce – klasa 4c i 6a
GRATULUJEMY !!!

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

0

We wtorek odbyła się w szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

99 rocznica odzyskania niepodległości – święto radości!

0

Odzyskanie niepodległości było procesem długotrwałym i skomplikowanym, dlatego nie od razu wiedziano, którą datę uznać za najważniejszą. Najpierw świętowano 7 listopada, a dopiero w 1937 roku uznano 11 listopada za datę najważniejszą. Podczas PRL-u święto było zabronione. Dopiero w 1989 roku na powrót zaczęliśmy obchodzić Dzień Niepodległości.
14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się niezwykły apel. Uczniowie recytowali, śpiewali, tańczyli i tworzyli animacje ruchowe w rytm pięknych pieśni. Akademia została wykonana przez uczniów klas V szkoły podstawowej oraz kl. II i III gimnazjum z udziałem 9 reprezentantów chóru szkolnego. Scenariusz, choreografię i muzykę opracowały nauczycielki: Renata Martyniak i Agnieszka Stawowczyk. Podczas uroczystości nad oprawą muzyczną czuwał uczeń Gracjan Niedziela z pomocą pana Jacka Wojewodzica.
Wykonana przez uczniów aranżacja wywołała wzruszenie i głębokie przeżycia intelektualne.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym apelu!

Nowi czytelnicy biblioteki

0

31 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelnika.
Uroczystość ta jest bardzo ważnym wydarzeniem. Nasi mali pierwszoklasiści uczą się samodzielnie wypożyczać książki, poznają zbiory i regulamin biblioteki.
W tym roku szkolnym dzieci miały okazję zobaczyć także piękne przedstawienie w wykonaniu uczennic klasy Va. Zachęciły one do czytania książek, pokazały wiele ciekawych tytułów, a także zadawały pierwszakom różne zagadki o bibliotece.
Dzieci przyjęły to z wielkim entuzjazmem, ale najważniejsza byłą uroczysta przysięga, w czasie której pierwszoklasiści wstąpili w szeregi czytelników biblioteki.
Spotkanie zakończyło się rozdaniem kolorowych dyplomików i słodkim poczęstunkiem. Każdy pierwszak wychodził z biblioteki szczęśliwy ze swoją pierwszą wypożyczoną książką.

Idź do góry