Imprezy i uroczystości

Akademia z okazji 3 maja

0

We wtorek 8 maja odbyła się w szkole tegoroczna akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7b pod opieką pani Bożeny Papiernik, pani Anny Kuczmierczyk i pana Jacka wojewodzica.

Dzień Patrona 2018

0

Krótka fotorelacja z Dnia Patrona, który odbył się w naszej szkole we wtorek, 24 kwietnia. Szczegóły, w tym wyniki rywalizacji klas, podamy wkrótce.

„Ku niepodległej” – opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

0

Żywa lekcja historii jest najbardziej kreatywnym przeżywaniem historii. W naszej szkole odbyła się w dniu 13 marca 2018 z udziałem Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”. Tematem zajęć było 100-lecie odzyskania niepodległości. Aktorzy w barwny i zabawny sposób opowiedzieli uczniom o czasach od utraty niepodległości, poprzez walki powstańcze, aż po udział Polaków w I wojnie światowej. Uczniowie zapoznali się z mundurami i uzbrojeniem wojsk z poszczególnych okresów historycznych.

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

0

Po raz drugi w naszej szkole zawitał wieczór gier planszowych. Znakomita okazja do świetnej zabawy amatorów gier bez prądu. W czasie 4 godzin nasi uczniowie mogli przenieść się w świat magii i miecza (gra Smallworld), czy też sprawdzić się w roli farmera (gra Farmer). To znakomita możliwość miłego spędzenia swojego wolnego czasu, poznania nowych gier, ale także rywalizacji. Następna edycja już w następnym roku szkolnym.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

0

Od 2011 roku co roku 1 marca świętujemy pamięć „Żołnierzy Wyklętych”, czyli żołnierzy walczących z sowietyzacją Polski. Członkowie Armii Krajowej nie mogli po wojnie złożyć broni, bo czekały ich męki przesłuchań lub rozstrzelanie. Każdy człowiek pragnie uratować swoje życie. Oni również marzyli, że rządy Europy Zachodniej, którym ich towarzysze pomagali, oddając za nich życie, przyjdą Polsce z pomocą i uratują swoje życie. Kiedy dowiedzieli się, że zostali skazani przez dawnych „sojuszników” na klęskę, znaleźli się w pułapce. Sowieci nie mieli zamiaru objąć ich amnestią. Zamierzali ich wszystkich wymordować, aby pozbyć się najbardziej odważnej i patriotycznej części narodu. Sukcesywnie wyłapywali ich z pomocą donosicieli lub nieświadomych ludzi.

(więcej…)

Babciu, Dziadku żyj sto lat!

0

Mimo iż za oknem chłód i mróz, w serduszkach dzieci zawsze jest gorąco w dniu, gdy obchodzone jest Święto Babci i Dziadka.
22 stycznia w naszej szkole było bardzo radośnie, ponieważ uczniowie klas młodszych gościli swoje ukochane Babci i Dziadków. Pani dyrektor serdecznie przywitała zaproszonych gości. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni Dziadkowie z łezką w oku podziwiali występy swoich wnuków.
Po części oficjalnej miał miejsce słodki poczęstunek oraz wręczenie Babciom i Dziadkom przygotowanych przez uczniów upominków.

Idź do góry