Klasy I – III SP

Nowi czytelnicy biblioteki

0

31 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelnika.
Uroczystość ta jest bardzo ważnym wydarzeniem. Nasi mali pierwszoklasiści uczą się samodzielnie wypożyczać książki, poznają zbiory i regulamin biblioteki.
W tym roku szkolnym dzieci miały okazję zobaczyć także piękne przedstawienie w wykonaniu uczennic klasy Va. Zachęciły one do czytania książek, pokazały wiele ciekawych tytułów, a także zadawały pierwszakom różne zagadki o bibliotece.
Dzieci przyjęły to z wielkim entuzjazmem, ale najważniejsza byłą uroczysta przysięga, w czasie której pierwszoklasiści wstąpili w szeregi czytelników biblioteki.
Spotkanie zakończyło się rozdaniem kolorowych dyplomików i słodkim poczęstunkiem. Każdy pierwszak wychodził z biblioteki szczęśliwy ze swoją pierwszą wypożyczoną książką.

Andrzejki Dla Dzieci 2017

0

Festiwal Owoców i Warzyw

0

” Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba”- tym hasłem uczniowie klas I-III rozpoczęli coroczny „Festiwal owoców warzyw i owoców” w naszej szkole.

Każda z klas już wcześniej przygotowywała się do tego wydarzenia wymyślając hasło promujące zdrowe odżywianie się, ucząc się piosenek lub wierszy o owocach i warzywach, które zaprezentowała kolegom.

Uczniowie sprawdzili się również w takich konkurencjach jak rozpoznawanie za pomocą zmysłu dotyku i smaku owoców i warzyw, tworzyli stworki z warzyw, projektowali kartonik soku, czy też układali owocowe puzzle.

Na końcu spotkania  miała miejsce degustacja owoców.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III

0

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wspomnień, dniem podziękowań, życzeń i wzruszeń. To data, dzięki której znowu choć na jeden dzień stajemy się uczniami. Ciepło myślimy o tych, którzy towarzyszyli nam przez lata w szkolnych murach. Przed oczami stają wychowawcy, nauczyciele, katecheci, którzy prowadzili nasz przez zawiłe drogi edukacji. W tym wyjątkowym czasie pamiętamy o kucharkach gotujących dla nas pyszne obiady, pani woźnej, pani sprzątaczce, mającej dla nas tyle cierpliwości, gdy po raz kolejny przebiegaliśmy po mokrej posadzce.

Dla uczniów klas I-III naszej szkoły była to uroczystość szczególna.  W dniu 13 października mieli zaszczyt gościć w swojej szkole Burmistrza Gminy Kęt pana Krzysztofa Klęczara, panią Sekretarz Gminy Kęty Ewelinę Jurę- Bączek, pana Janusza Kruczałę Sołtysa Bulowic, a także emerytowanych dyrektorów, nauczycieli ZSP w Bulowicach, przedstawicieli Rady Rodziców oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich panią Krystynę Łubik.

Uczniowie klas trzecich z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przygotowali piękny program artystycznym z nutką humoru, któremu towarzyszył chór szkolny.

Podczas tej uroczystości uczniowie, dyrekcja szkoły oraz burmistrz Gminy Kęty pożegnali panie kończące prace zawodową- panią Marię Matuszkiewicz i panią Krystynę Kuś. Nie zabrakło pięknych słów wdzięczności oraz życzeń.

Podziękowania za zaangażowanie i  pracę na rzecz szkoły skierowano również do pana Marka Matyszkowicza, ustępującego z wieloletnio pełnionej funkcji Przewodniczącego Rady Rodziców w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bulowicach.

 

 

Ślubowanie Pierwszaków

0

6 października 2017r. odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych. Wydarzenie to miało bardzo podniosły i radosny charakter. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Później nastąpił moment kulminacyjny – pasowanie na ucznia. Po złożeniu przysięgi na sztandar szkoły przez pierwszoklasistów, Pani dyrektor dotykając piórem, każdego z nich przyjmowała do grona uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach.
Dumne pierwszaki po Ślubowaniu wracały z rodzicami do domu.

Koncert symfoniczny

0

W poniedziałek odbył się w naszej szkole nietypowy koncert, na którym wystąpił Jurek Dybał, dyrygent i kontrabasista solowy.
Pan Dybał jest dyrektorem orkiestry Sinfonietta Cracovia oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu. Prowadzi grupę kontrabasistów Wiener Philharmoniker i Wiener Staatsoper. Jest założycielem i dyrygentem Orkiestry Kameralnej im. J.I. Paderewskiego.
Prywatnie związany jest z Bulowicami, skąd pochodzi jego dziadek i gdzie, jak wspomina, spędzał w dzieciństwie wakacje.
Na koncert do naszej szkoły zaprosił kilkunastu swoich przyjaciół grających na instrumentach smyczkowych: skrzypcach, altówkach, wiolonczelach i kontrabasie.

Idź do góry