Klasy I – III SP

Święto Rodziny

0

W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III oraz ich rodzice uczestniczyli  w akademii z okazji Święta Rodziny.
Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Panią Dyrektor oraz złożeniem życzeń z okazji minionego Dna Matki i Dnia Dziecka oraz mającego nastąpić Dnia Ojca. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje talenty aktorskie wokalne, taneczne i recytatorskie w pięknym montażu słowno- muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.
Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem uczniów klas młodszych piosenki autorstwa Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” oraz wręczeniem swoim kochanym rodzicom przygotowanych upominków.

Wszystkim  Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

Podróż klasy III b pociągiem do Bielska-Białej

0

Na lekcji języka polskiego pani wicedyrektor zapytała, czy wszyscy jechaliśmy pociągiem. Okazało się, że nie, więc pani zaproponowała wyjazd pociągiem do Bielska-Białej.  Z tego powodu bardzo się ucieszyliśmy. Na początku mieliśmy jechać jesienią, ale była brzydka pogoda. Ze względu na pogodę nie udało się pojechać, więc wybraliśmy się 24 kwietnia z panią Teresą Kościelnik Pactwa i z panią Anetą Tracz.
Poszliśmy na peron i czekaliśmy na pociąg. Jechaliśmy 35 minut, wysiedliśmy i zaczęliśmy zwiedzać miasto. Zwiedzaliśmy zamek, byliśmy w zbrojowni. Potem poszliśmy pod Teatr Polski, był on ogromny. Po drodze widzieliśmy Katedrę św. Mikołaja. Jednak najpiękniejszym budynkiem okazał się Ratusz. W Ratuszu zwiedzaliśmy salę sesyjną i każdy z nas mógł usiąść na miejscu najważniejszych osób w Bielsku. Sala była cudowna, przypominała czasy królów. Następnie udaliśmy się na najlepsze lody w Bielsku. Lody o smaku np. bazylii czy Kinder Bueno, śliwki w czekoladzie, multiwitaminy. Kolejnym punktem wycieczki było szukanie na naszym szlaku wycieczkowym pomnika Reksia oraz pomnika Bolka i Lolka. Oglądaliśmy pomniki Reksia, Bolka i Lolka. W Galerii Sfera poszliśmy do McDonald’s. Kiedy wszyscy zjedli wyszliśmy i udaliśmy się na dworzec, aby wrócić do domu. Pani Teresa zapytała się pana maszynisty, czy pokaże nam jak wygląda jego praca. Pan zgodził się i powiedział, że pokaże nam w czasie jazdy. Wszyscy jechali w kabinie maszynisty, były to niesamowite chwile. Na koniec zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy w wagonie pociągu.
Tak skończyła się najlepsza wycieczka.  Szkoda, że tak szybko minęła. 🙁

„Artystą Być … 2018”

0

13 kwietnia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu dla młodych talentów „Artystą Być … 2018”. Tym razem w konkursie wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły. Artyści startowali w trzech kategoriach wiekowych (I – III), (IV – VI) oraz (VII i IIGM). Najwięcej uczniów zaprezentowało się w kategorii plastyczno – literackiej (30), następnie w kategorii wokalno – instrumentalnej (12) oraz w kategorii taneczno – teatralnej (2). Należy dodać, że nasi uczniowie zachwycili wszystkich zgromadzonych widzów, a szczególnie jurorów bardzo wysokim poziomem artystycznym, ale o wynikach przesłuchań dowiemy się dopiero w najbliższym czasie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów.

O eliminacjach do „Artystą Być … 2018” można poczytać również na stronie InfoKęty.

 

Szkolny Konkurs Interpretacji Bajki i Baśni

0

 

W dniu 16 marca uczniowie klas  I-III wzięli udział w szkolnym Konkursie Interpretacji Bajki i Baśni.

Oto wyniki konkursu:

wśród klas pierwszych i drugich

I miejsce zajęła Maja Zięba z klasy 1b

II miejsce zajęła Kinga Latała z klasy 1a oraz Maria Leśniak z klasy 2b

III miejsce zajęła Maria Dudziak z klasy 1a

wśród klas trzecich

I miejsce zajęła Magdalena Bakalarska z klasy 3a oraz Nikola Niedziela z klasy 3b

II miejsce zajęła Zuzanna Wojewodzic z klasy 3c

III miejsce  zajęła Gabriela Biczak z klasy 3c oraz Julia Konior z klasy 3c.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy 🙂

Warsztaty wielkanocne w klasach I-III

0

W dniu 20 marca  w naszej szkole z okazji Świąt Wielkanocnych zorganizowane zostały warsztaty plastyczne, na które przybyli uczniowie z klas 1 – 3. Na zajęciach uczestnicy wykonali według wzoru papierową pisankę, którą samodzielnie ozdobili oraz według własnego uznania udekorowali styropianowe jajo. W ten sposób powstały piękne i oryginalne ozdoby wielkanocne.

„Hałas niewidzialny wróg”

0

 

W tym roku szkolnym Dzień Profilaktyczny przebiegał pod hasłem „Hałas niewidzialny wróg”. Na terenie szkoły pojawiły się gazetki tematyczne i plakaty z hasłami przybliżającymi problem szkodliwego wpływu hałasu na organizm człowieka. Temat ten pojawiał się również na zajęciach lekcyjnych, na których uczniowie wykonali piękne plakaty techniką collage dotyczące ciszy i hałasu.  Dnia 9 marca (w piątek) podsumowane zostały działania profilaktyczne w klasach młodszych. Dzieci klas I – III bawiły się wspólnie na sali gimnastycznej, prezentując przygotowane scenki tematyczne związane ze skutkami hałasowania. Plakaty stanowiły tło dekoracji, a dzieci odpowiadały na przygotowane pytania.

Idź do góry