Klasy I – III SP

Zajęcia pozalekcyjne w ZSP w Bulowicach w roku szkolnym 2018/2019

0

Poniżej znajduje się lista zajęć pozalekcyjnych, które będa odbywały się w ZSP Bulowice w roku szkolnym 2018/2019.

(więcej…)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

0

3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystą akademię z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej przygotowały panie Inna Dwornik i Magdalena Kaspera.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

0

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września. O godz. 8:00 Msza Święta w kościele, około godz. 9:00 akademia w szkole.

Święto Rodziny

0

W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III oraz ich rodzice uczestniczyli  w akademii z okazji Święta Rodziny.
Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Panią Dyrektor oraz złożeniem życzeń z okazji minionego Dna Matki i Dnia Dziecka oraz mającego nastąpić Dnia Ojca. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje talenty aktorskie wokalne, taneczne i recytatorskie w pięknym montażu słowno- muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.
Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem uczniów klas młodszych piosenki autorstwa Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” oraz wręczeniem swoim kochanym rodzicom przygotowanych upominków.

Wszystkim  Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

Podróż klasy III b pociągiem do Bielska-Białej

0

Na lekcji języka polskiego pani wicedyrektor zapytała, czy wszyscy jechaliśmy pociągiem. Okazało się, że nie, więc pani zaproponowała wyjazd pociągiem do Bielska-Białej.  Z tego powodu bardzo się ucieszyliśmy. Na początku mieliśmy jechać jesienią, ale była brzydka pogoda. Ze względu na pogodę nie udało się pojechać, więc wybraliśmy się 24 kwietnia z panią Teresą Kościelnik Pactwa i z panią Anetą Tracz.
Poszliśmy na peron i czekaliśmy na pociąg. Jechaliśmy 35 minut, wysiedliśmy i zaczęliśmy zwiedzać miasto. Zwiedzaliśmy zamek, byliśmy w zbrojowni. Potem poszliśmy pod Teatr Polski, był on ogromny. Po drodze widzieliśmy Katedrę św. Mikołaja. Jednak najpiękniejszym budynkiem okazał się Ratusz. W Ratuszu zwiedzaliśmy salę sesyjną i każdy z nas mógł usiąść na miejscu najważniejszych osób w Bielsku. Sala była cudowna, przypominała czasy królów. Następnie udaliśmy się na najlepsze lody w Bielsku. Lody o smaku np. bazylii czy Kinder Bueno, śliwki w czekoladzie, multiwitaminy. Kolejnym punktem wycieczki było szukanie na naszym szlaku wycieczkowym pomnika Reksia oraz pomnika Bolka i Lolka. Oglądaliśmy pomniki Reksia, Bolka i Lolka. W Galerii Sfera poszliśmy do McDonald’s. Kiedy wszyscy zjedli wyszliśmy i udaliśmy się na dworzec, aby wrócić do domu. Pani Teresa zapytała się pana maszynisty, czy pokaże nam jak wygląda jego praca. Pan zgodził się i powiedział, że pokaże nam w czasie jazdy. Wszyscy jechali w kabinie maszynisty, były to niesamowite chwile. Na koniec zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy w wagonie pociągu.
Tak skończyła się najlepsza wycieczka.  Szkoda, że tak szybko minęła. 🙁

„Artystą Być … 2018”

0

13 kwietnia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu dla młodych talentów „Artystą Być … 2018”. Tym razem w konkursie wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły. Artyści startowali w trzech kategoriach wiekowych (I – III), (IV – VI) oraz (VII i IIGM). Najwięcej uczniów zaprezentowało się w kategorii plastyczno – literackiej (30), następnie w kategorii wokalno – instrumentalnej (12) oraz w kategorii taneczno – teatralnej (2). Należy dodać, że nasi uczniowie zachwycili wszystkich zgromadzonych widzów, a szczególnie jurorów bardzo wysokim poziomem artystycznym, ale o wynikach przesłuchań dowiemy się dopiero w najbliższym czasie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów.

O eliminacjach do „Artystą Być … 2018” można poczytać również na stronie InfoKęty.

 

Idź do góry