Imprezy i uroczystości

Akademia z okazji 3 maja

0

We wtorek 8 maja odbyła się w szkole tegoroczna akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7b pod opieką pani Bożeny Papiernik, pani Anny Kuczmierczyk i pana Jacka wojewodzica.

Dzień Patrona 2018

0

Krótka fotorelacja z Dnia Patrona, który odbył się w naszej szkole we wtorek, 24 kwietnia. Szczegóły, w tym wyniki rywalizacji klas, podamy wkrótce.

„Ku niepodległej” – opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

0

Żywa lekcja historii jest najbardziej kreatywnym przeżywaniem historii. W naszej szkole odbyła się w dniu 13 marca 2018 z udziałem Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”. Tematem zajęć było 100-lecie odzyskania niepodległości. Aktorzy w barwny i zabawny sposób opowiedzieli uczniom o czasach od utraty niepodległości, poprzez walki powstańcze, aż po udział Polaków w I wojnie światowej. Uczniowie zapoznali się z mundurami i uzbrojeniem wojsk z poszczególnych okresów historycznych.

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

0

Po raz drugi w naszej szkole zawitał wieczór gier planszowych. Znakomita okazja do świetnej zabawy amatorów gier bez prądu. W czasie 4 godzin nasi uczniowie mogli przenieść się w świat magii i miecza (gra Smallworld), czy też sprawdzić się w roli farmera (gra Farmer). To znakomita możliwość miłego spędzenia swojego wolnego czasu, poznania nowych gier, ale także rywalizacji. Następna edycja już w następnym roku szkolnym.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

0

Od 2011 roku co roku 1 marca świętujemy pamięć „Żołnierzy Wyklętych”, czyli żołnierzy walczących z sowietyzacją Polski. Członkowie Armii Krajowej nie mogli po wojnie złożyć broni, bo czekały ich męki przesłuchań lub rozstrzelanie. Każdy człowiek pragnie uratować swoje życie. Oni również marzyli, że rządy Europy Zachodniej, którym ich towarzysze pomagali, oddając za nich życie, przyjdą Polsce z pomocą i uratują swoje życie. Kiedy dowiedzieli się, że zostali skazani przez dawnych „sojuszników” na klęskę, znaleźli się w pułapce. Sowieci nie mieli zamiaru objąć ich amnestią. Zamierzali ich wszystkich wymordować, aby pozbyć się najbardziej odważnej i patriotycznej części narodu. Sukcesywnie wyłapywali ich z pomocą donosicieli lub nieświadomych ludzi.

(więcej…)

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” 2017

0

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wszyscy uczniowie swoimi występami wspaniale wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, natomiast jurorzy mieli trudne zadanie do wykonania.
Tym razem w międzyklasowej rywalizacji wzięło udział dwanaście klas. Bardzo wysoki poziom wokalny tym razem podkreśliły choreografie taneczne oraz inscenizacje ruchowe, stworzone do słów polskich kolęd i pastorałek oraz piękne stroje, w jakich zaprezentowali się uczniowie.

Występy oceniali:
p. Janusz Glądys
p. Renata Martyniak
p. M. Kaspera
p. M. Osuch

Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 5b
II miejsce – klasa 5a
III miejsce – klasa 4c i 6a
GRATULUJEMY !!!

Idź do góry