Klasy IV – VIII SP

Kółko plastyczne

0

Od października w naszej szkole działa kółko plastyczne pod kierunkiem pani Barbary Królickiej. Prace idą pełną parą, bo młodzi plastycy planują samodzielnie wykonać świąteczne dekoracje swoich domów. Pierwsze efekty już widać 🙂


Akademia profilaktyczna

0

Dnia 27.11.2018r. odbyła się w naszej szkole akademia profilaktyczna. Tematem poruszonym na akademii była agresja i przemoc. W pierwszej części krótką pantomimę przedstawili nasi wolontariusze, w drugiej części odbyła się prelekcja wygłoszona przez asp. szt. Rafała Łysonia z Komisariatu Policji w Kętach. Przybliżył uczniom czym jest agresja, przemoc, demoralizacja oraz uświadomił im, jakie są konsekwencje poszczególnych czynów.

Planszówek czar

0

W naszej szkole po raz kolejny zagościł Wieczór Gier Planszowych. W miłej atmosferze, z dala od komputera, uczniowie klas IV – VI mogli oddać się przyjemności wspólnej zabawy. Dixit, Dobble czy też Uno to tylko niektóre z gier, które uprzyjemniały zabawę. Dla naszych uczniów była to także cenna nauka, umiejętność rozwiązywania problemów, czy też wypracowanie odpowiedniego zachowania w obliczu porażki lub zwycięstwa. Następna edycja w przyszłym roku szkolnym.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE „Náboj Junior”

0

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno – fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. W tym roku konkurs odbył się po raz drugi w Polsce: w Białymstoku, Bielsku – Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Bakalarski, Mateusz Bielówka, Szymon Dybał oraz Szymon Prochownik.
Jak piszą pomysłodawcy samego konkursu: „Poziom trudności zadań jest odpowiedni zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych i fizycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Jest to osiągnięte dzięki ustawieniu zadań wraz ze wzrastającym poziomem trudności. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania
w Náboju Junior wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny”.
Nasza drużyna spisała się wspaniale uzyskując 7 miejsce zajmując miejsce tuż za elitarnymi bielskimi szkołami. Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces chłopaków!!! Pokazali, że warto rozwijać myślenie logiczne oraz zgłębiać tajniki matematyki oraz fizyki.
Życzymy Wam kolejnych sukcesów w konkursach.

100 lat Niepodległej

0

We wtorek 13 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Na początku uroczystości przemawiała pani dyrektor Anna Kobielus, która pokrótce przedstawiła historię walki o niepodległość oraz wagę patriotyzmu w dawnym i współczesnym świecie. Uczniowie klas VI, VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum recytowali wiersze z podkładem muzycznym, tańczyli i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć sytuację upadającej Polski oraz uczucia i rozterki osób walczących o niepodległość. W skrócie zobrazowano sytuację narodu polskiego, który miał tak wielkiego ducha, że przez 123 lata niewoli był w stanie walczyć o swoją Ojczyznę. Każda część tej uroczystości wywoływała zadumę i wzruszenie. Na koniec wręczone zostały nagrody laureatom konkursu związanego ze Świętem Niepodległości. Przygotowaniem akademii i czuwaniem nad przebiegiem uroczystości zajmowały się panie: Renata Martyniak i Agnieszka Stawowczyk. Chór prowadziła pani Anna Kuczmierczyk, a dekoracje przygotowała pani Barbara Gawęda – Badera. Oprawą muzyczną zajmowali się uczniowie: Gracjan Niedziela i Krystian Wolf pod opieką pana Jacka Wojewodzica.

„Rekord dla Niepodległej”

0

W piątek uczniowie naszej szkoły brali udział w niecodziennej akcji. Punktualnie o godzinie 11:11 wraz z uczniami szkół w całej Polsce zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, aby w ten sposób uczcić 100-lecie niepodległości naszego kraju.

Idź do góry