Informacje

Informacja dla przedszkola

0
Drodzy Rodzice,
Na stronie głównej przedszkola zamieszczamy propozycje zabaw, ćwiczeń i karty pracy dla dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych. Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu.

Wymiana pocztówkowa

0

W roku szkolnym 2019/2020 ZSP w Bulowicach przystąpiło do wymiany pocztówkowej. Uczniowie klasy Vc wraz z nauczycielem wspomagającym postanowili przyłączyć się do wymiany korespondencji ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Każde dziecko stworzyło krótką prezentację swojej osoby. Uczniowie opisywali swoje upodobania, zainteresowania oraz przedstawiali się przy pomocy krótkiej ilustracji. Wiktoria Wszołek i Zuzanna Wojewodzic namalowały wizerunki wszystkich członków zespołu klasowego. Tak sporządzone informacje zostały zebrane i wysłane do dzieciaków z SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po feriach zimowych nasi niepełnosprawni koledzy odpowiedzieli na nasz list i również przesłali kartkę przedstawiającą ich podobizny oraz krótki opis.
Przystąpienie do projektu pozwala na nawiązywanie relacji dzieci niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Kontakty pozwalają na kształtowanie się postawy otwartej, szacunku oraz tolerancji wobec drugiego człowieka.
Poniżej fotorelacja (list ZSP oraz list SOSW)

Dzień Bezpiecznego Internetu

0

Dnia 11 lutego 2020 nasza szkoła wzięła udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. DBI 2020 odbył się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Prelekcje związaną z bezpiecznym internetem przeprowadził Funkcjonariusz Policji w Kętach mł. asp. Dariusz Surma. Uczniowie klas młodszych I – III poznali zasady bezpiecznego korzystania z internetu poprzez bajki pt. „Owce w sieci”, z kolei uczniowie klas starszych zapoznali się z prezentacją dotyczącą cyberprzemocy. 
Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się gazetki tematyczne promujące opisaną ideę. 

„EKO MODA – TOP WTÓR 2020”

0

W dniu 14 stycznia w naszej szkole odbył się pokaz mody z surowców wtórnych „EKO MODA – TOP WTÓR 2020”.
Do podjęcia takiej inicjatywy skłonił nas fakt, iż zarówno w mediach jak i w życiu codziennym coraz częściej pojawia się temat ekologii, zmian klimatycznych oraz zanieczyszczenia środowiska. Naszym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na problem odpadów czyli śmieci, które sami produkujemy. Niestety tylko kilka procent z nich poddawanych jest recyklingowi.
Uczniowie klas od 4 do 8 w ramach pokazu przygotowali stroje, wykorzystując właśnie odpady takie jak: kartony, worki foliowe, papier, stare płyty CD, opakowania po batonach, cukierkach czy etykiety z butelek po napojach.
Wykonane z tych odpadów stroje, profesjonalizm młodych modeli i modelek oraz wspaniała oprawa muzyczna sprawiły, iż wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie uzmysłowiliśmy sobie, że nie wszystko musi się od razu znaleźć na wysypisku. Można w sposób kreatywny i ciekawy wykorzystać wszystko to, co na co dzień wyrzucamy do śmieci.
Taki pokaz to doskonała okazja aby przypomnieć dzieciom i młodzieży o tym, jak ważna jest segregacja odpadów i jakie korzyści płyną z tego dla otaczającego nas środowiska.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych 2020

0

Rozpoczyna się tegoroczny proces rekrutacyjny do przedszkoli i szkół podstawowych w gminie Kęty. Najważniejsze informacje znaleźć można w poniższych linkach.

Artykuł dotyczący rekrutacji do przedszkoli:

http://www.kety.pl/Informacja-dotyczaca-rekrutacji-do-przedszkoli-prowadzonych-przez-Gmine-Kety-14862.html

Artykuł dotyczący szkół podstawowych:

http://www.kety.pl/Informacja-o-naborze-do-klas-I-szkol-podstawowych-w-Gminie-Kety-14863.html

Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych:

KLAUZULA

Uczestnicy konkursu „FOX”

0

Oto link do platformy edukacyjnej EQURS, na której umieszczone są arkusze konkursu FOX z 2019 r. w interaktywnej formie:
http://equrs.pl/
Testy znajdują się w zakładce „Konkurs Fox” w prawym górnym rogu, a korzystanie z nich jest bezpłatne. Na platformie EQURS znajdują się też kursy online, przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Istnieje możliwość bezpłatnego wypróbowania kursów (zakładka DEMO).
Wszyscy uczestnicy konkursu FOX są uprawnieni do zniżki w wysokości 25%! Aby otrzymać indywidualny kod zniżkowy, każdy uczeń powinien zapisać się na niniejszym formularzu: https://forms.gle/GzQ9iGMqfoRa9KeGA. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail.

Idź do góry