Informacje

Kwietniowe zajęcia sensoryczne

0

W kwietniu 2019 odbyły się jedne zajęcia sensoryczne, w czasie których powstały przezroczyste slime z brokatem. Eksperymentowanie miało na celu stymulację dotykową, wzrokową, jak również usprawnianie aparatu artykulacyjnego uczniów poprzez ćwiczenia oddechowe – dmuchanie wielkich balonów z powstałej masy. Wykonywane doświadczenia przysporzyły uczestnikom zajęć wiele radości. Dodatkowo ich czujność i zaangażowanie w poszczególne etapy pracy zwiększyło zastosowanie technologii TIK na zajęciach, poprzez przedstawienie prezentacji multimedialnej pt. „Tworzymy slime z brokatem krok po kroku”. Poniżej fotorelacja z zajęć.

Marcowe zajęcia sensoryczne

0

Minął kolejny miesiąc przygody uczniów klasy IVc ze stymulacją sensoryczną. W marcu dzieci przygotowały następujące masy plastyczne:
1) Kolorowy slime z dodatkiem sensorycznym w postaci brokatu, cekinów, kaszy jaglanej, czy kawy.
2) Kaszolina – kolorowa masa plastyczna stworzona z kaszy mannej;
3) Piasek i piasek kinetyczny – z mąki kukurydzienej i dodatków;
4) Pucholina – powszechnie znana jako masa Tutti Frutti –  z wykorzystaniem mąki ziemniaczanej i olejku do kąpieli.
Wykonywane doświadczenia z użyciem wyżej wymienionych produktów dostarczyły uczestnikom zajęć wiele radości, doznań wzrokowych, zapachowych, dotykowych, a nawet smakowych. Dodatkowo uczniowie podczas każdych zajęć rozwijali umiejętności z zakresu motoryki małej, tak potrzebne w doskonaleniu sztuki, jaką jest pisanie.

KW.

QUIZ SPORTOWY

0

Ile metrów ma basen olimpijski? Kto został sportowcem roku 2018 w Polsce? Ile kół liczy flaga olimpijska? Na te i wiele innych pytań (w sumie 30) musiał odpowiedzieć każdy, kto wziął udział w szkolnym quizie sportowym. W naszej szkole wystartowało 9 osób z klas IV – VI i próbowało zmierzyć się z pytaniami z różnych dziedzin sportu.
Oto wyniki:
1: Tomasz Teda
2: Dominika Marczyńska
3: Emilia Janosz
4: Dominik Żydek
5: Emilia Stróżyńska
6: Patrycja Łysoń
7: Michał Bryzik
8: Nikola Niedziela
9: Kamila Glanowska

Gratulujemy!!!

Zajęcia stymulujące zmysły

0

Od lutego 2019 roku w klasie 4c organizowane są zajęcia sensoplastyczne oraz ćwiczenia stymulujące zmysły. Podczas wykonywania zadań uczniowie tworzą różne masy plastyczne, popularne „slime” oraz doświadczenia. W tym miesiącu :
1) stworzyliśmy sztuczny śnieg;
2) stworzyliśmy masę balonową;
3) malowaliśmy na mleku;
4) tworzyliśmy woreczki sensoryczne;
5) przeprowadzaliśmy doświadczenia z cieczą nienewtonowską i tworzyliśmy z niej własną ciastolinę.
Prowadzone zajęcia mają na celu stymulację wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, węch, smak, dotyk) uczestników zajęć, integrację zespołu klasowego, a także budowanie pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

0

W poniedziałek, 25 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczny internet”. W czasie zajęć uczniowie klas młodszych poznawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Temat wdrażany był poprzez wspólne śpiewanie piosenki i oglądanie tematycznych filmów. Na terenie szkoły pojawiły się gazetki i hasła tematyczne.

Ważna informacja dla uczniów klas III gimnazjum oraz klas 8 szkoły podstawowej

0

Informacja dla uczniów klas III gimnazjum, klas 8 szkoły podstawowej oraz ich rodziców, przesłana przez panią Barbarę Nowak – Małopolską Kurator Oświaty. Ulotka w poniższym załączniku zawiera:

– Nowy System Edukacji
– Kształcenie w liceach, technikach i szkołach branżowych
– Jak będzie wyglądać rekrutacja?
– Kryteria rekrutacji

Informacja
Idź do góry