Nasze wycieczki

Wycieczka klas 6 do Warszawy

0

5 i 6 czerwca klasy szóste gościły w stolicy. W czasie dwudniowej wycieczki zwiedziliśmy m.in.: Zamek Królewski, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy i Pałac Kultury i Nauki. Udało nam się również przejechać metrem.

Wycieczka klas IGM do Wrocławia

0

W dniach 30 – 31 kwietnia klasy I gimnazjum przebywały na wycieczce we Wrocławiu. Zwiedziliśmy m. in.: Stare Miasto, Ostrów Tuski z tamtejszą Katedrą, Panoramę Racławicką, Sky Tower, fontanny przy Hali Stulecia, Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” i zoo wraz z afrykarium. Mieliśmy również okazję przejechać się wrocławskim tramwajem 🙂 W drodze powrotnej „zahaczyliśmy” jeszcze o Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Wizyta w Auschwitz – Birkenau

0

16 maja 2017 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum zwiedzili obóz Auschwitz – Birkenau. W zadumie i skupieniu zobaczyli to miejsce, oddali hołd zamordowanym w obozie. Całemu zwiedzaniu przyświecał tekst zamieszczony na pomniku, który powstał w roku 1967 z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego/Auschwitz:
„Niechaj na wieki będzie krzykiem rozpaczy i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około półtora miliona mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy”.

Wycieczka do planetarium

0

We wtorek 15 listopada klasy VI odwiedziły Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Rajd nizinny z okazji Światowego Dnia Turystyki

0

27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji w pierwszą sobotę października odbył się w Kętach rajd nizinny, w którym udział wzięła również reprezentacja naszej szkoły.

Wycieczka klas I GM na Potrójną

0

29 i 30 września klasy I gimnazjum integrowały się na górskiej wycieczce szlakami Beskidu Małego.

Idź do góry