Nasze wycieczki

Wizyta w Apilandii

0

W dniu 7 grudnia klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Apilandii. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, zwiedzili interaktywną wystawę o życiu pszczół oraz … spotkali Świętego Mikołaja 😉

Wycieczka klas IIGM do Warszawy

0

W dniach 11 – 13 czerwca klasy drugie gimnazjum pod opieką pań: Anny Dybał, Renaty Martyniak oraz Anny Jakubowskiej udały się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Były to wspaniałe dni cudownej pogody, w czasie których uczniowie cieszyli się czasem wolnym od szkoły i codziennych obowiązków, ale przy okazji dowiedzieli się bardzo dużo na temat historii i kultury naszego narodu. Najbardziej przypadło im do gustu Centrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie przeprowadzili wiele zaskakujących doświadczeń. Olbrzymią ilość emocji wzbudził również Stadion Narodowy, gdzie niejeden z naszym przystojnych chłopaków mógł poczuć się jak gwiazda piłki nożnej. Wieczory minęły uczniom na kąpieli w hotelowym basenie, jacuzzi, a także rozmowach z kolegami. W drodze powrotnej poznaliśmy talent muzyczny naszych uczniów. Trasa minęła nam na śpiewie wszystkich hitów ostatniego roku. Pan kierowca i pani pilot byli pod wrażeniem wzorowego zachowania naszej bulowickiej młodzieży…
Myślę, że niejeden z uczniów powróci jeszcze kiedyś do stolicy naszego kraju, bowiem jak mawiał Leopold Tyrmand: „Chyba nie ma na świecie takiego miasta, tak właśnie jak niepowtarzalne nigdzie indziej są warszawskie wiosenne zapachy, nastroje, uczucia i myśli. I dlatego nie mówcie nam o wiosnach paryskich czy wiedeńskich! Nam, którzy wiedzą, czym jest, czym potrafi być warszawska wiosna”.

Wycieczka klas IV i V w Góry Świętokrzyskie

0

W dniach 24 – 25 maja klasy IV i V pod opieką nauczycieli: pani Alicji Witas, pani Agnieszki Stawowczyk oraz pani Barbary Królickiej, a także rodziców, wzięły udział w dwudniowej, pełnej atrakcji wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Wycieczka klas III GM w Bieszczady

0

W dniach 28 – 30 maja klasy III gimnazjum przebywały na wycieczce w Bieszczadach.

Wycieczka klas IV

0

27 kwietnia klasy IVa i IVc odwiedziły  Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika”.

Wycieczka klas IV do Wadowic

0

We wtorek 22 maja uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Wadowic. Do miasta Świętego Jana Pawła II wybraliśmy się pociągiem. Naszą przygodę z Janem Pawłem II rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, którą odprawił ks. Edward Brączek. W ten sposób pragnęliśmy uczcić pierwszą rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej, podzieleni na mniejsze grupy, zwiedzaliśmy Bazylikę, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, udaliśmy się ciuchcią turystyczną na wycieczkę wspomnień „Z życia Karola Wojtyły”, odwiedziliśmy także cukiernię i raczyliśmy się kremówkami.

Idź do góry