Aktualności Biblioteczne

Wystawa „Książki naszych marzeń”

0

W marcu  uczniowie klas I – VI obejrzeli wystawę świeżo zakupionych książek. Bibliotekarki ciekawie omówiły tematykę  zgromadzonych  lektur. Ekspozycję ubarwiały mądre aforyzmy o książkach i wartościach, które niosą.
Po obejrzeniu wystawy uczniowie z klas 4 – 6 tworzyli własne myśli o książkach, najlepsze z nich są eksponowane w bibliotece. Ogłoszono także konkurs na najciekawszą recenzję, który zostanie podsumowany końcem maja.
Po dwudniowej wystawie, podczas której każdy mógł dotknąć zgromadzonych książek, obejrzeć  ilustracje  i poczytać fragmenty,  książki trafiły do rąk  stęsknionych  czytelników.

Cała Polska Czyta Dzieciom

0

W dniu 3.06.2015r. klasy trzecie naszej szkoły wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Nasi uczniowie wysłuchali książki F. Simon pt ”Koszmarny Karolek czyta książkę” przeczytanej przez Wojtka Kubickiego, tegorocznego maturzystę i wolontariusza. Następnie czytali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a także rozwiązali trudną matematyczną zagadkę. Po zajęciach uczniowie zwiedzili oddział dla dzieci, „buszując” między półkami biblioteki. Po pełnej humoru wizycie w bibliotece przyszedł czas na poważne zwiedzania kęckiego muzeum i wysłuchanie opowieści o początkach miasta i gminy Kęty oraz o życiu mieszkańców naszej gminy w dawnych czasach.
Więcej o akcji Cała Polska Czyta Dzieciom: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

Zwrot książek

0

Biblioteka szkolna przypomina o obowiązku zwrotu książek przed końcem roku szkolnego. Lektury szkolne należy oddać do 12 czerwca, pozostałe książki do 3 czerwca.

Konkurs Biblioteczny „Buszujący w zbożu”

0

W dniu 19.05 2015r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjum ze znajomości książki „Buszujący w zbożu”. Wyniki konkursu:
Miejsce I Elżbieta Dwornik
Miejsce II Miłosz Tyma
Miejsce III Katarzyna Handzlik
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy!

Wybory Książek

0

W dniu 10.02.2015 w naszej szkole odbyły się Wybory Książek, przeprowadzone w ramach Ogólnopolskich Wyborów Książek organizowanych przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  Jak podaje organizator „statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani”.
Celem wyborów przeprowadzonych  w szkole było: poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów naszej szkoły, promocja czytelnictwa a także w razie możliwości finansowych zakup książek zgodnych z zainteresowaniami czytelniczymi uczniów.
Na swoje ulubione książki głosowali uczniowie szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum.
Z wynikami wyborów przeprowadzonych w naszej szkole można już zapoznać się w bibliotece szkolnej, natomiast z wynikami  ogólnopolskich wyborów będzie można zapoznać się, gdy ukażą się one na łamach miesięcznika „Biblioteka w szkole”.
Za pomoc dziękuję nauczycielom  oraz uczniom, którzy włączyli się w organizację i przebieg wyborów.

Anna Gaciek
Więcej o tej akcji można znaleźć na stronie:   http://wyboryksiazek.pl/

Konkurs o mieście i gminie Kęty

0

Drużyna naszego gimnazjum wzięła udział w III edycji konkursu „Miejsce, w którym żyję…” organizowanego przez PZ nr 9 im Marii Dąbrowskiej w Kętach. Choć tym razem nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, nasza drużyna w składzie Elżbieta Dwornik, Zofia Hrapkowicz i Jakub Bielecki spisała się bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce wśród siedmiu biorących udział w konkursie gimnazjów z naszej gminy.
Drużynie dziękujemy za zaangażowanie i chęć zdobywania wiedzy z zakresu lokalnej historii, geografii, gospodarki, sportu, edukacji i kultury, a także już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
Więcej informacji o konkursie na stronie:
http://www.dabrowska.info/aktualnosci.html

Idź do góry