Osiągnięcia sportowe

3 miejsce w gminnych zawodach piłki nożnej

0

Na gminnych zawodach w piłce nożnej chłopców, które odbyły się w Nowej Wsi, pojawiło się 6 drużyn z naszej gminy. Rywalizowano w 2 grupach, grając 2 x 8 minut. Nasi uczniowie z 2 miejsca w grupie awansowali do półfinału, w którym niestety musieli uznać wyższość zawodników z kęckiej „dwójki”. W finale pocieszenia, po bardzo dobrej grze, udało się wygrać z zespołem z Witkowic 3:0 i ostatecznie zająć 3 miejsce w naszej gminie.

Wyniki naszego zespołu:
Bulowice- SP Kęty nr 3 3:1
Bulowice- Witkowice 1:1
Półfinał
Bulowice- SP Kęty nr 2 1:2
Mecz o 3. miejsce
Bulowice- Witkowice 3:0
Skład ZSP Bulowice: Eryk Bączek, Robert Antecki, Maciej Obrochta, Dawid Cichórz, Jakub Mizera, Maciej Małysz, Karol Kudłacik, Paweł Wróbel.

Grad medali uczniów ZSP Bulowice

0

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty! Przy słonecznej pogodzie 9.05 kęcka „dwójka” gościła lekkoatletów z naszej gminy i nie tylko. Na zawodach pojawiła się bowiem również szkoła z Hecznarowic. Uczniowie z klas IV – VI startowali w biegu na 60m, 600m, 1000, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Nasza drużyna przywiozła z tych zawodów aż 8 medali.

Medale zdobyli:
Alicja Pszczółka: 60m – 1. miejsce, p.pal.- 1. miejsce
Tomasz Kudłacik: 60m – 1. miejsce
Katarzyna Buchta: 60m – 1. miejsce
Sara Bielecka: p.pal. – 2. miejsce
Grażyna Spila: p.pal. – 3. miejsce
Adrian Kołek: 1000m – 2. miejsce
Dawid Niedziela: p.pal. – 3. miejsce
Ponadto w zawodach wystartowali:
Oliwia Ligęza: 60m, p.pal., Szymon Wojtyła: 1000m i Alan Szydłowski: 60m, p.pal.
Kolejne zawody lekkoatletyczne 30.05.

Turniej Szachowy Nowa Wieś 2018

0

7 maja w szkole odbył się kolejny już III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi. Naszą szkołę reprezentowali: Radek Matusiak w kategorii klas I – III SP; Karol Teda, Wojciech Rydzoń, Maksymilian Narza, Piotr Hatala w kategorii klas IV – VI SP oraz Marcin Dwornik i Krzysztof Bednarz w kategorii klas gimnazjalnych. Naszym gimnazjalistom udało się odnieść spory sukces: Marcin zajął drugie, a Krzysiek trzecie miejsce w swojej kategorii.

Więcej o turnieju w Nowej Wsi przeczytać można na stronie InfoKęty.

QUIZ, QUIZ, QUIZ

0

W naszej szkole odbył się quiz z wiedzy o sporcie. Zestaw pytań zawierał ciekawostki z różnych dziedzin sportu (gry zespołowe, Igrzyska Olimpijskie, wiedza ogólna). Uczniowie klas IV – VI musieli odpowiedzieć na 30 pytań, natomiast klasy VII i gimnazjum na 50.

Oto najlepsi:

KLASY IV-VI
1. Bartłomiej Biegun 21pkt.
2. Aleksandra Teda 18pkt.
3. Dominika Marczyńska 16pkt.
3. Gabriela Spila 16pkt.
3. Amelia Mreńca 16pkt.

KLASY VII I GIMNAZJUM
1. Anna Kocemba 43pkt.
2. Maciej Małysz 38pkt.
3. Julia Grabowska 32pkt.

III miejsce dziewcząt i chłopców w gminnych zawodach siatkówki

0

W kęckiej hali OSiR-u 28.02.2018r. odbyły się gminne zawody w siatkówce klas II i III gimnazjum oraz klas VII. Do zawodów przystąpiły po 4 drużyny w rozgrywkach chłopców i dziewcząt. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 (set 3 do 11 punktów). Nasi uczniowie,zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, zajęli 3 miejsce. Szczególnie chłopcy prowadzili wyrównaną walkę z zawodnikami z Nowej Wsi i kęckiej 2-ki (zwłaszcza mecz z Nową Wsią wyglądał jak prawdziwy horror, niestety przegrany przez naszych uczniów 2:0).

Wyniki poszczególnych meczów:
Chłopcy:
Bulowice – Nowa Wieś 0:2
Bulowice – Kęty nr 2 0:2
Bulowice – Kęty nr 1 2:1
Dziewczyny:
Bulowice – PZ 11 0:2
Bulowice – Kęty nr 1 2:1
Bulowice – Kęty nr 2 0:2
Składy:
Chłopcy: Łukasz Siembab, Szymon Komendera, Szymon Wysogląd, Konrad Nowakowski, Gracjan Niedziela, Maciej Małysz, Jakub Mizera
Dziewczyny: Natalia Matejko, Anna Kieczka, Magdalena Rak, Martyna Trytko, Izabela Biczak, Dominika Jarosz, Zofia Bogacz.

GMINNE ZAWODY MINI SIATKÓWKI

0

Gminne zawody w mini siatkówce dziewcząt, które odbyły się w Kętach na hali OSiR-u, pozwoliły zmierzyć się szkołom naszej gminy w rywalizacji sportowej. Wysoki poziom rozgrywek zapowiadał emocjonujące rozgrywki. Nasze dziewczyny, pomimo ambitnej postawy, zakończyły rywalizację na 4 miejscu. Mecze toczyły się do 2 wygranych setów, każdy do 15 punktów. Zwycięska drużyna (SP Nowa Wieś) awansowała do etapu powiatowego.
Skład naszej drużyny: Sara Bielecka, Dagmara Prus- Osowska, Joanna Hałat, Aleksandra Teda, Dominika Marczyńska, Kamila Glanowska, Wiktoria Brzazgacz, Alicja Pszczółka.

Idź do góry