Osiągnięcia sportowe

QUIZ SPORTOWY

0

Ile metrów ma basen olimpijski? Kto został sportowcem roku 2018 w Polsce? Ile kół liczy flaga olimpijska? Na te i wiele innych pytań (w sumie 30) musiał odpowiedzieć każdy, kto wziął udział w szkolnym quizie sportowym. W naszej szkole wystartowało 9 osób z klas IV – VI i próbowało zmierzyć się z pytaniami z różnych dziedzin sportu.
Oto wyniki:
1: Tomasz Teda
2: Dominika Marczyńska
3: Emilia Janosz
4: Dominik Żydek
5: Emilia Stróżyńska
6: Patrycja Łysoń
7: Michał Bryzik
8: Nikola Niedziela
9: Kamila Glanowska

Gratulujemy!!!

Turniej Szachowy Nowa Wieś 2019

0

11 marca w szkole podstawowej w Nowej Wsi odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi. Naszą szkołę reprezentował sześcioosobowy zespół w składzie: Konrad Futyma, Mateusz Nikiel, Patryk Gołdyn, Karol Teda, Maksymilian Narza i Wojciech Rydzoń. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim – tempo gry 10 minut na partię dla jednego zawodnika na dystansie 5 rund w trzech kategoriach wiekowych.
Z całego naszego zespołu jedynie najmłodszemu zawodnikowi, Konradowi Futymie, udało się stanąć na podium. Zajął on 3 miejsce w kategorii klas I – III SP. Gratulujemy!

Gminne zawody w siatkówce chłopców

0

W gminnych zawodach siatkówki chłopców (rocznik 2005 – 2003), który w dniu 7.03 odbył się na hali kęckiego OSiR-u, wystartowało 5 drużyn z naszej gminy (ZSP Bulowice, PZ nr 11 w Kętach, SP 1 Kęty, SP 2 Kęty, SP 3 Kęty). Wszystkie drużyny grały ze sobą do 2 wygranych setów do 15 punktów (w 3 secie do 11 punktów). Nasi uczniowie po bardzo wyrównanych meczach z faworytami zawodów, odnieśli 2 zwycięstwa. Pozwoliło im to na zajęcie 3 miejsca.

Wyniki ZSP Bulowice:
ZSP Bulowice- SP 1 Kęty 2:0
ZSP Bulowice- PZ nr 11 Kęty 1:2
ZSP Bulowice- SP 3 Kęty 2:0
ZSP Bulowice- SP 2 Kęty 0:2
W naszej drużynie grali: Łukasz Siembab, Szymon Komendera, Dominik Kajor, Mateusz Sadlik, Gracjan Niedziela, Konrad Nowakowski, Patryk Adamus

Sukces Gracjana

0

Uczeń naszej szkoły, Gracjan Niedziela, odniósł duży sukces sportowy. Drużyna juniorów, której jest zawodnikiem, zdobyła wicemistrzostwo Polski. Szczegóły poniżej. Gratulujemy!

Juniorzy UMKS Wicemistrzami Małopolski 2019

3 miejsce w gminnych zawodach piłki nożnej

0

Na gminnych zawodach w piłce nożnej chłopców, które odbyły się w Nowej Wsi, pojawiło się 6 drużyn z naszej gminy. Rywalizowano w 2 grupach, grając 2 x 8 minut. Nasi uczniowie z 2 miejsca w grupie awansowali do półfinału, w którym niestety musieli uznać wyższość zawodników z kęckiej „dwójki”. W finale pocieszenia, po bardzo dobrej grze, udało się wygrać z zespołem z Witkowic 3:0 i ostatecznie zająć 3 miejsce w naszej gminie.

Wyniki naszego zespołu:
Bulowice- SP Kęty nr 3 3:1
Bulowice- Witkowice 1:1
Półfinał
Bulowice- SP Kęty nr 2 1:2
Mecz o 3. miejsce
Bulowice- Witkowice 3:0
Skład ZSP Bulowice: Eryk Bączek, Robert Antecki, Maciej Obrochta, Dawid Cichórz, Jakub Mizera, Maciej Małysz, Karol Kudłacik, Paweł Wróbel.

Grad medali uczniów ZSP Bulowice

0

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty! Przy słonecznej pogodzie 9.05 kęcka „dwójka” gościła lekkoatletów z naszej gminy i nie tylko. Na zawodach pojawiła się bowiem również szkoła z Hecznarowic. Uczniowie z klas IV – VI startowali w biegu na 60m, 600m, 1000, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Nasza drużyna przywiozła z tych zawodów aż 8 medali.

Medale zdobyli:
Alicja Pszczółka: 60m – 1. miejsce, p.pal.- 1. miejsce
Tomasz Kudłacik: 60m – 1. miejsce
Katarzyna Buchta: 60m – 1. miejsce
Sara Bielecka: p.pal. – 2. miejsce
Grażyna Spila: p.pal. – 3. miejsce
Adrian Kołek: 1000m – 2. miejsce
Dawid Niedziela: p.pal. – 3. miejsce
Ponadto w zawodach wystartowali:
Oliwia Ligęza: 60m, p.pal., Szymon Wojtyła: 1000m i Alan Szydłowski: 60m, p.pal.
Kolejne zawody lekkoatletyczne 30.05.

Idź do góry