Gimnazjum

Główna kategoria postów powiązanych z Gimnazjum

Przydatne numery telefonów

0

Oto kilka numerów telefonów, które mogą być przydatne w sytuacjach kryzysowych:

Policja: 997/112

MOPS Oświęcim: 33/847-90-11, 33/847-90-12

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”: 801-120-002  

Komenda Rejonowa Policji Oświęcim: 33 4424031 wew 207

POWIATOWY SPECJALISTYCZNY OŚRODEK WSPARCIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE I OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ w Oświęcimiu:
338474555

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ CENTRUM PSYCHOTERAPII „SOBRIETAS” w Oświęcimiu:
33 4446716

PUNKT PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE. OŚRODEK WSPIERANIA RODZINY w Andrychowie:
33 8752429

GOPS w Kętach: 33 845 28 70

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Bielsku-Białej: 32 4995600

„Popołudnie z językiem obcym” w ZSP w Bulowicach

0

23 stycznia 2018r. odbyło się w naszej szkole „Popołudnie z językiem obcym”. W zabawie z językiem wzięli udział uczniowie z klas 4-7 i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy chętnie uczestniczyli w różnych konkurencjach językowych, przygotowanych wcześniej przez nauczycieli języków obcych.
Spotkanie zaczęło się o godzinie 16 i trwało do godziny 18.

Na początku spotkania uczniowie klasy 2 gimnazjum i klasy 7, przygotowani przez Panią Elżbietę Płonkę i panią Annę Adamus, przedstawili krótkie scenki w języku niemieckim i angielskim.
Uczniowie wcielili się w różne role. Młodzi aktorzy śpiewali piosenkę urodzinową i składali życzenia w języku niemieckim. A zagubiony w mieście przechodzień musiał w języku angielskim zapytać o drogę napotkanego przypadkowo człowieka.
Po oficjalnym rozpoczęciu zaczęły się konkurencje.
Pierwszą konkurencją było „Gotowanie na ekranie”. Wybrani uczniowie musieli stworzyć sałatki według przepisów w języku niemieckim i języku angielskim. Oceniana była poprawność wykonanej sałatki wg przepisu i oczywiście smak. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Znajomość języka niemieckiego i angielskiego okazała się bardzo dobra. Dzieci nie popełniły żadnej pomyłki w przygotowaniu sałatki wg przepisu, a wyraziste smaki przygotowanych potraw oceniała komisja w składzie pani wicedyrektor i dwóch nauczycieli.
W czasie kiedy powstawały kulinarne dzieła, pozostali uczestnicy „Popołudnia z językiem” bawili się przy piosence „Die Tante aus Marokko”. Uczniowie śpiewali piosenkę z pomocą wyświetlanego tekstu i pokazywali wyznaczone zwroty np. „Na wielbłądzie przez pustynię”.
Kolejna konkurencja to „Zagubiony przechodzień”. Wybrani uczniowie mieli za zadanie pokonanie drogi na przygotowanej wcześniej trasie w języku niemieckim, a potem angielskim. Jeden z uczestników czytał opis, a druga osoba musiała iść zgodnie z czytanym przez partnera tekstem. Uczestnicy poruszali się między muzeum – das Museum, szkołą – school, a kawiarnią – cafe i szukali określonego celu. Uczniowie pokonali w szybkim tempie postawione przed nimi zadanie, a język nie był dla nich żadną barierą.
Przerywnikiem pomiędzy konkurencjami w języku niemieckim a języku angielskim była piosenka w języku angielskim pt. „Head and shoulders”. Uczniowie śpiewali piosenkę z pomocą wyświetlanych słów na rzutniku i pokazywali części ciała, ruszając się wpierw powoli, a potem coraz szybciej.
Kolejna konkurencja „Moja rodzina”. Wybrani z widowni uczniowie mieli za zadanie ubrać członków rodziny według opisu. Ochotnicy wcielili się w role siostry, wujka, taty i mamy. Drużyny liczące po dwie osoby musiały według czytanego im tekstu w języku angielskim, a potem niemieckim ubrać np. mamę w odpowiedni strój i odgadnąć wiek. Komisja w składzie nauczycieli oceniała zgodność stroju z podanym tekstem. Jak się okazało, uczniowie z klasy 4 poradzili sobie najlepiej i najszybciej.
Najlepszą atrakcją i niespodzianką okazał się występ zespołu uczniowskiego „Rockboys”, który zaprezentował rockową piosenkę w języku niemieckim pt. „Mein Hobby”. Piosenka okazała się hitem imprezy 🙂 Wszyscy wspaniale się bawili.

Następnie uczniowie klasy czwartej przygotowani przez panią Katarzynę Babik zaprezentowali scenkę w języku angielskim pt. „Can I join the band?”. Aktorzy wcielili się w rolę uzdolnionych muzycznie kolegów, którzy chcieli założyć zespół muzyczny. Jeden z nich nie potrafił jednak grać na żadnym instrumencie, ale odkrył w sobie talent pisarski i został autorem piosenek. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Na koniec zaśpiewaliśmy jeszcze raz wspólnie piosenkę w języku angielskim „Head and shoulders”.

„Popołudnie z językiem obcym” przygotował zespół nauczycieli języków obcych pod kierownictwem pani Elżbiety Płonki

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” 2017

0

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wszyscy uczniowie swoimi występami wspaniale wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, natomiast jurorzy mieli trudne zadanie do wykonania.
Tym razem w międzyklasowej rywalizacji wzięło udział dwanaście klas. Bardzo wysoki poziom wokalny tym razem podkreśliły choreografie taneczne oraz inscenizacje ruchowe, stworzone do słów polskich kolęd i pastorałek oraz piękne stroje, w jakich zaprezentowali się uczniowie.

Występy oceniali:
p. Janusz Glądys
p. Renata Martyniak
p. M. Kaspera
p. M. Osuch

Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 5b
II miejsce – klasa 5a
III miejsce – klasa 4c i 6a
GRATULUJEMY !!!

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

0

We wtorek odbyła się w szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

99 rocznica odzyskania niepodległości – święto radości!

0

Odzyskanie niepodległości było procesem długotrwałym i skomplikowanym, dlatego nie od razu wiedziano, którą datę uznać za najważniejszą. Najpierw świętowano 7 listopada, a dopiero w 1937 roku uznano 11 listopada za datę najważniejszą. Podczas PRL-u święto było zabronione. Dopiero w 1989 roku na powrót zaczęliśmy obchodzić Dzień Niepodległości.
14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się niezwykły apel. Uczniowie recytowali, śpiewali, tańczyli i tworzyli animacje ruchowe w rytm pięknych pieśni. Akademia została wykonana przez uczniów klas V szkoły podstawowej oraz kl. II i III gimnazjum z udziałem 9 reprezentantów chóru szkolnego. Scenariusz, choreografię i muzykę opracowały nauczycielki: Renata Martyniak i Agnieszka Stawowczyk. Podczas uroczystości nad oprawą muzyczną czuwał uczeń Gracjan Niedziela z pomocą pana Jacka Wojewodzica.
Wykonana przez uczniów aranżacja wywołała wzruszenie i głębokie przeżycia intelektualne.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym apelu!

Wyjazd do Teatru Ludowego

0

8 listopada klasy VII SP oraz klasy II i III GM wyjechały do Teatru Ludowego w Krakowie Nowej Hucie na spektakl pod tytułem „Błysk Rekina”. Więcej o przedstawieniu pod poniższym linkiem.

„BŁYSK REKINA”

Idź do góry