Informacje

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

0

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego informuje, iż rok szkolny 2017/2018 dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczyna się 4 września 2017 roku.

Podręczniki do zakupu – pilne!

0

Lista podręczników na rok szkolny 2017/2018 do zakupu przez rodziców. Podręczniki do religii będzie można jeszcze odkupić od uczniów z poprzednich lat.

Szkoła podstawowa

Klasa

przedmiot podręcznik ćwiczenia

I

religia

bez podręcznika

II

religia

„Kochajmy Pana Jezusa”

Podręcznik do nauczania Religii dla klasy II Szkoły Podstawowej pod redakcją Ks. Stanisława Łabędowicza Radom

„Kochajmy Pana Jezusa”

Zeszyt ćwiczeń kl.II

III

religia

Przyjmujemy Pana Jezusa pod redakcją ks. Stanisława Łabędowicza Przyjmujemy Pana Jezusa pod redakcją ks. Stanisława Łabędowicza

IV

religia

„Jestem chrześcijaninem” podręcznik do kl. IV Ks. St. Łabendowicz Zeszyt ćwiczeń do podręcznika

IV

j. niemiecki

Punkt-Podręcznik do j. niemieckiego do kl.4- Anna Potapowicz Punkt –zeszyt ćwiczeń z j.niem.do kl.4

V

religia

„Wierzę w Boga”, ks. Stanisław Łabendowicz, wydawnictwo AVE, Radom Wierzę w Boga”, ks. Stanisław Łabendowicz

V

j. niemiecki

„Punkt” Podręcznik j.niemieckiego do klasy 5 Anna Potapowicz „Punkt” –zeszyt ćwiczeń z j.niem. do kl.5

VI

religia

Wierzę w Kościół, Ks. Stanisław Łabendowicz, podręcznik dla klasy VI Wierzę w Kościół, Ks. Stanisław Łabendowicz-ćwiczenia

VI

j. niemiecki

Punkt” podręcznik do j.niemieckiego dla kl. 6 Anna Potapowicz

Punkt” –zeszyt ćwiczeń do j.niemieckiego dla klas 6 Anna Potapowicz

VII

religia

Spotykam Twoje słowo – Paweł Młąkosa

Gimnazjum
Klasa przedmiot podręcznik ćwiczenia
II religia „Z Tobą idę przez życie” Wydawnictwo Gaudium
III religia bez podręcznika

 

Wycieczka klas IGM do Wrocławia

0

W dniach 30 – 31 kwietnia klasy I gimnazjum przebywały na wycieczce we Wrocławiu. Zwiedziliśmy m. in.: Stare Miasto, Ostrów Tuski z tamtejszą Katedrą, Panoramę Racławicką, Sky Tower, fontanny przy Hali Stulecia, Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” i zoo wraz z afrykarium. Mieliśmy również okazję przejechać się wrocławskim tramwajem 🙂 W drodze powrotnej „zahaczyliśmy” jeszcze o Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Gminny Konkurs Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach

0

W dniu 18 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole po raz już czwarty Gminny Konkurs Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patryk Adamus, Wojciech Siwek oraz Piotr Zieliński. W pierwszej części każda drużyna prezentowała doświadczenie przygotowane przed konkursem. Nasza drużyna okazała się najlepsza!!! Po części doświadczalnej przyszła pora na część teoretyczną. W konkursie zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach. Nasza drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Grzegorz Chrostek, drugie miejsce zajął Mateusz Wrona a trzecie Piotr Fidyt (wszyscy chłopcy ze zwycięskiej drużyny). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!!!

Poniżej prezentujemy film, który zaprezentowali na konkursie nasi uczniowie:

 

Wizyta w Auschwitz – Birkenau

0

16 maja 2017 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum zwiedzili obóz Auschwitz – Birkenau. W zadumie i skupieniu zobaczyli to miejsce, oddali hołd zamordowanym w obozie. Całemu zwiedzaniu przyświecał tekst zamieszczony na pomniku, który powstał w roku 1967 z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego/Auschwitz:
„Niechaj na wieki będzie krzykiem rozpaczy i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około półtora miliona mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy”.

I miejsce w Gminnym Konkursie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

0

W dniu 9 maja 2017 roku odbył się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Organizatorem i pomysłodawcą był Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 3 w Ketach. W skład drużyny z naszej szkoły wchodzili uczniowie klasy I b gimnazjum: Patrycja Hajduga, Konrad Jura i Wiktor Fąferko. Sumą swoich indywidualnych punktów zdobyli I miejsce spośród szkół naszej gminy. W kategorii indywidualnej najlepiej wypadł Konrad Jura, który zajął II miejsce.
Opiekunem i koordynatorem konkursu na terenie szkoły była pani Renata Martyniak.

Zdjęcia: źródło gmina Kęty

Idź do góry