Informacje

Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce

0

Gala wręczenia stypendiów Burmistrza Gminy Kęty za szczególne osiągnięcia w nauce odbyła się 1 października 2018 roku. Z naszej szkoły stypendystami zostali uczniowie klasy III gimnazjum: Konrad Jura i Patrycja Hajduga, którzy mieli sukcesy w konkursach historycznych. Gratulacje dla „najlepszych z najlepszych”! Składamy również ogromne podziękowania dla rodziców tych dzieci, którzy zaszczepili w nich miłość do nauki.

Pierwsza sesja Rady Młodzieżowej III Kadencji

0

1 października 2018 r. w Urzędzie Miasta w Kętach odbyła się pierwsza sesja Rady Młodzieżowej III Kadencji. Z naszej szkoły radnymi zostały Wiktoria Khong Doan i Magdalena Niedziela. Gratulacje dla naszych radnych, które będą nas godnie reprezentować. Gratulacje dla Rodziców, którzy tak dobrze wychowali swoje pociechy.

Zajęcia pozalekcyjne w ZSP w Bulowicach w roku szkolnym 2018/2019

0

Poniżej znajduje się lista zajęć pozalekcyjnych, które będa odbywały się w ZSP Bulowice w roku szkolnym 2018/2019.

(więcej…)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

0

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września. O godz. 8:00 Msza Święta w kościele, około godz. 9:00 akademia w szkole.

Dzień Nauki

0

W trakcie Dnia Nauki, który odbył się w czerwcu w naszej szkole zostały zaprezentowane projekty edukacyjne, wykonane przez uczniów klas II gimnazjum.

GMINNY KONKURS FIZYCZNY O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO W BULOWICACH

0

W tym roku szkolnym po raz czwarty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Fizyczny, którego mam przyjemność być organizatorem. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród uczniów tego niezbyt lubianego, szkolnego przedmiotu. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej zespoły prezentowały i omawiały przygotowane przez siebie doświadczenie. Terencjusz mawiał: „Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”. Kierując się tą sentencją, moim celem jest propagowanie uczenia się fizyki poprzez doświadczenie. Staram się udowodnić, że fizyka to coś więcej niż nauka. To przede wszystkim odkrywanie wiedzy przez zabawę oraz przełożenie teorii w praktykę. Wracając do samego konkursu, w drugiej części każdy uczestnik rozwiązywał test, z zakresu budowy materii, ruchu, sił, energii i elektryczności. I miejsce drużynowo zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kęt w składzie: Mikołaj Balwierz, Adam Bochniak i Sebastian Soczawa. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Sebastian Soczawa, na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Puchała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach, a Mikołaj Balwierz i Adam Bochniak ex aequo wywalczyli miejsce trzecie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Jarosz, Szczepan Konior, Paweł Wróbel oraz Szymon Wysogląd i drużynowo zajęliśmy III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Anna Jakubowska

Idź do góry