Informacje

Ważna informacja dla uczniów klas III gimnazjum oraz klas 8 szkoły podstawowej

0

Informacja dla uczniów klas III gimnazjum, klas 8 szkoły podstawowej oraz ich rodziców, przesłana przez panią Barbarę Nowak – Małopolską Kurator Oświaty. Ulotka w poniższym załączniku zawiera:

– Nowy System Edukacji
– Kształcenie w liceach, technikach i szkołach branżowych
– Jak będzie wyglądać rekrutacja?
– Kryteria rekrutacji

Informacja

Sukces naszych uczniów w Konkursie o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej

0

Dwójka naszych uczniów: Magdalena Niedziela z klasy 3A oraz Mateusz Bakalarski z klasy 8B awansowali do finału Konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej. Jest to niezwykle prestiżowy konkurs matematyczny, w którym udział biorą uczniowie z całej Polski. Zapraszamy do zmierzenia się z zadankami ze wszystkich poprzednich edycji dostępnymi na stronie http://puchar.lo5.bielsko.pl/zadania
Magdalenie i Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Boże Narodzenie 2018

0

Akademia świąteczna 2018

0

We wtorek odbyła się świąteczna akademia bożonarodzeniowa, przygotowana przez panią Jadwigę Kliś. Po akademii wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na najładniej udekorowane okno.

Akademia profilaktyczna

0

Dnia 27.11.2018r. odbyła się w naszej szkole akademia profilaktyczna. Tematem poruszonym na akademii była agresja i przemoc. W pierwszej części krótką pantomimę przedstawili nasi wolontariusze, w drugiej części odbyła się prelekcja wygłoszona przez asp. szt. Rafała Łysonia z Komisariatu Policji w Kętach. Przybliżył uczniom czym jest agresja, przemoc, demoralizacja oraz uświadomił im, jakie są konsekwencje poszczególnych czynów.

Widowisko Duma i Radość

0

Z okazji 100-lecia niepodległości Kuratorium w Krakowie zorganizowało uroczystość, której aktorami byli uczniowie ze szkół małopolskich. Najpierw była msza św. w Katedrze na Wawelu, później odbył się przemarsz szkół, grup rekonstrukcyjnych oraz orkiestr mundurowych ulicami krakowskimi od Wawelu, przez Rynek Krakowski, aż do Parku Jordana. Uczniowie w składzie: Wiktoria Khong Doan, Magdalena Niedziela, Paweł Matusiak, Patrycja Oboza, Grzegorz Pawiński, Szymon Prochownik pod opieką pani Renaty Martyniak reprezentowali naszą szkołę na tym widowisku. Przygotowali koszulki z nazwą szkoły oraz utworzyli z róż flagę biało – czerwoną dla Niepodległej.

Idź do góry