Informacje

Przydatne numery telefonów

0

Oto kilka numerów telefonów, które mogą być przydatne w sytuacjach kryzysowych:

Policja: 997/112

MOPS Oświęcim: 33/847-90-11, 33/847-90-12

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”: 801-120-002  

Komenda Rejonowa Policji Oświęcim: 33 4424031 wew 207

POWIATOWY SPECJALISTYCZNY OŚRODEK WSPARCIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE I OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ w Oświęcimiu:
338474555

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ CENTRUM PSYCHOTERAPII „SOBRIETAS” w Oświęcimiu:
33 4446716

PUNKT PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE. OŚRODEK WSPIERANIA RODZINY w Andrychowie:
33 8752429

GOPS w Kętach: 33 845 28 70

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Bielsku-Białej: 32 4995600

„Popołudnie z językiem obcym” w ZSP w Bulowicach

0

23 stycznia 2018r. odbyło się w naszej szkole „Popołudnie z językiem obcym”. W zabawie z językiem wzięli udział uczniowie z klas 4-7 i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy chętnie uczestniczyli w różnych konkurencjach językowych, przygotowanych wcześniej przez nauczycieli języków obcych.
Spotkanie zaczęło się o godzinie 16 i trwało do godziny 18.

Na początku spotkania uczniowie klasy 2 gimnazjum i klasy 7, przygotowani przez Panią Elżbietę Płonkę i panią Annę Adamus, przedstawili krótkie scenki w języku niemieckim i angielskim.
Uczniowie wcielili się w różne role. Młodzi aktorzy śpiewali piosenkę urodzinową i składali życzenia w języku niemieckim. A zagubiony w mieście przechodzień musiał w języku angielskim zapytać o drogę napotkanego przypadkowo człowieka.
Po oficjalnym rozpoczęciu zaczęły się konkurencje.
Pierwszą konkurencją było „Gotowanie na ekranie”. Wybrani uczniowie musieli stworzyć sałatki według przepisów w języku niemieckim i języku angielskim. Oceniana była poprawność wykonanej sałatki wg przepisu i oczywiście smak. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Znajomość języka niemieckiego i angielskiego okazała się bardzo dobra. Dzieci nie popełniły żadnej pomyłki w przygotowaniu sałatki wg przepisu, a wyraziste smaki przygotowanych potraw oceniała komisja w składzie pani wicedyrektor i dwóch nauczycieli.
W czasie kiedy powstawały kulinarne dzieła, pozostali uczestnicy „Popołudnia z językiem” bawili się przy piosence „Die Tante aus Marokko”. Uczniowie śpiewali piosenkę z pomocą wyświetlanego tekstu i pokazywali wyznaczone zwroty np. „Na wielbłądzie przez pustynię”.
Kolejna konkurencja to „Zagubiony przechodzień”. Wybrani uczniowie mieli za zadanie pokonanie drogi na przygotowanej wcześniej trasie w języku niemieckim, a potem angielskim. Jeden z uczestników czytał opis, a druga osoba musiała iść zgodnie z czytanym przez partnera tekstem. Uczestnicy poruszali się między muzeum – das Museum, szkołą – school, a kawiarnią – cafe i szukali określonego celu. Uczniowie pokonali w szybkim tempie postawione przed nimi zadanie, a język nie był dla nich żadną barierą.
Przerywnikiem pomiędzy konkurencjami w języku niemieckim a języku angielskim była piosenka w języku angielskim pt. „Head and shoulders”. Uczniowie śpiewali piosenkę z pomocą wyświetlanych słów na rzutniku i pokazywali części ciała, ruszając się wpierw powoli, a potem coraz szybciej.
Kolejna konkurencja „Moja rodzina”. Wybrani z widowni uczniowie mieli za zadanie ubrać członków rodziny według opisu. Ochotnicy wcielili się w role siostry, wujka, taty i mamy. Drużyny liczące po dwie osoby musiały według czytanego im tekstu w języku angielskim, a potem niemieckim ubrać np. mamę w odpowiedni strój i odgadnąć wiek. Komisja w składzie nauczycieli oceniała zgodność stroju z podanym tekstem. Jak się okazało, uczniowie z klasy 4 poradzili sobie najlepiej i najszybciej.
Najlepszą atrakcją i niespodzianką okazał się występ zespołu uczniowskiego „Rockboys”, który zaprezentował rockową piosenkę w języku niemieckim pt. „Mein Hobby”. Piosenka okazała się hitem imprezy 🙂 Wszyscy wspaniale się bawili.

Następnie uczniowie klasy czwartej przygotowani przez panią Katarzynę Babik zaprezentowali scenkę w języku angielskim pt. „Can I join the band?”. Aktorzy wcielili się w rolę uzdolnionych muzycznie kolegów, którzy chcieli założyć zespół muzyczny. Jeden z nich nie potrafił jednak grać na żadnym instrumencie, ale odkrył w sobie talent pisarski i został autorem piosenek. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Na koniec zaśpiewaliśmy jeszcze raz wspólnie piosenkę w języku angielskim „Head and shoulders”.

„Popołudnie z językiem obcym” przygotował zespół nauczycieli języków obcych pod kierownictwem pani Elżbiety Płonki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

0

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego informuje, iż rok szkolny 2017/2018 dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczyna się 4 września 2017 roku.

Podręczniki do zakupu – pilne!

0

Lista podręczników na rok szkolny 2017/2018 do zakupu przez rodziców. Podręczniki do religii będzie można jeszcze odkupić od uczniów z poprzednich lat.

Szkoła podstawowa

Klasa

przedmiot podręcznik ćwiczenia

I

religia

bez podręcznika

II

religia

„Kochajmy Pana Jezusa”

Podręcznik do nauczania Religii dla klasy II Szkoły Podstawowej pod redakcją Ks. Stanisława Łabędowicza Radom

„Kochajmy Pana Jezusa”

Zeszyt ćwiczeń kl.II

III

religia

Przyjmujemy Pana Jezusa pod redakcją ks. Stanisława Łabędowicza Przyjmujemy Pana Jezusa pod redakcją ks. Stanisława Łabędowicza

IV

religia

„Jestem chrześcijaninem” podręcznik do kl. IV Ks. St. Łabendowicz Zeszyt ćwiczeń do podręcznika

IV

j. niemiecki

Punkt-Podręcznik do j. niemieckiego do kl.4- Anna Potapowicz Punkt –zeszyt ćwiczeń z j.niem.do kl.4

V

religia

„Wierzę w Boga”, ks. Stanisław Łabendowicz, wydawnictwo AVE, Radom Wierzę w Boga”, ks. Stanisław Łabendowicz

V

j. niemiecki

„Punkt” Podręcznik j.niemieckiego do klasy 5 Anna Potapowicz „Punkt” –zeszyt ćwiczeń z j.niem. do kl.5

VI

religia

Wierzę w Kościół, Ks. Stanisław Łabendowicz, podręcznik dla klasy VI Wierzę w Kościół, Ks. Stanisław Łabendowicz-ćwiczenia

VI

j. niemiecki

Punkt” podręcznik do j.niemieckiego dla kl. 6 Anna Potapowicz

Punkt” –zeszyt ćwiczeń do j.niemieckiego dla klas 6 Anna Potapowicz

VII

religia

Spotykam Twoje słowo – Paweł Młąkosa

Gimnazjum
Klasa przedmiot podręcznik ćwiczenia
II religia „Z Tobą idę przez życie” Wydawnictwo Gaudium
III religia bez podręcznika

 

Wycieczka klas IGM do Wrocławia

0

W dniach 30 – 31 kwietnia klasy I gimnazjum przebywały na wycieczce we Wrocławiu. Zwiedziliśmy m. in.: Stare Miasto, Ostrów Tuski z tamtejszą Katedrą, Panoramę Racławicką, Sky Tower, fontanny przy Hali Stulecia, Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” i zoo wraz z afrykarium. Mieliśmy również okazję przejechać się wrocławskim tramwajem 🙂 W drodze powrotnej „zahaczyliśmy” jeszcze o Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Gminny Konkurs Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach

0

W dniu 18 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole po raz już czwarty Gminny Konkurs Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patryk Adamus, Wojciech Siwek oraz Piotr Zieliński. W pierwszej części każda drużyna prezentowała doświadczenie przygotowane przed konkursem. Nasza drużyna okazała się najlepsza!!! Po części doświadczalnej przyszła pora na część teoretyczną. W konkursie zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach. Nasza drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Grzegorz Chrostek, drugie miejsce zajął Mateusz Wrona a trzecie Piotr Fidyt (wszyscy chłopcy ze zwycięskiej drużyny). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!!!

Poniżej prezentujemy film, który zaprezentowali na konkursie nasi uczniowie:

 

Idź do góry