Imprezy i uroczystości przedszkolne

Festyn Rodzinny 2014

0

Fotorelacja z sobotniego Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Radę Rodziców.

Koncert Umuzykalniający

0

Dnia 8 marca przedszkolaki z wszystkich oddziałów naszego przedszkola wzięły udział w koncercie umuzykalniającym, który odbył się w sali gimnastycznej budynku szkolnego. Większość  maluchów miała okazję po raz pierwszy zobaczyć i usłyszeć „na żywo” brzmienie niektórych instrumentów muzycznych oraz posłuchać znanych utworów w wykonaniu duetu muzycznego.

[st]

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

0

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, w których dane nam jest okazać wdzięczność naszym dziadkom za ich bezwarunkową miłość do swoich wnucząt.
Czasami wydaje nam się, iż święta te istnieją od zawsze, jednakże historia obchodzenia tych dni w Polsce jest dość krótka. Obchody Dnia Babci zapoczątkowano 21 stycznia 1965 r., natomiast Dnia Dziadka rozpoczęły się w latach 70-tych. Kochamy babcię i dziadka za to, że są! Za każdą spędzoną z nami chwilę i przekazane nam wartości, które przecież zostaną na zawsze.
31 stycznia i 1 lutego wnuczęta wystąpiły dla swoich babć i dziadków prezentując się w ciekawych programach artystycznych. Później była wspólna zabawa i miłe rozmowy przy słodkim poczęstunku.

[st]

[/st]

Bal Karnawałowy w Przedszkolu

0

W karnawale to są bale…
Zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka w przedszkolu, jest ona również charakterystyczną formą aktywności ludzi w karnawale, wyróżnia go na tle innych okresów  polskiego roku obrzędowego. Dawniej czas karnawału nazywany był zapustami i obfitował w różnorodne zachowania ludyczne, np. bale, kuligi, chodzenie po kolędzie.
Karnawał sprawia , że na kilka godzin wszystko staje się jakieś inne…
29 stycznia nasze przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym przenosząc się w „przestrzeń kosmiczną”, ponieważ w takiej tematyce utrzymano wystrój sali, w której bawiły się dzieci. Gratulujemy wszystkim ciekawych i pomysłowych kostiumów! Zapraszamy do naszej galerii.

[st]

[/st]

Święta w Przedszkolu

0

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…”

Przystrajanie choinki, wizyta Świętego Mikołaja z workiem prezentów, wszechobecny zapach pierników i pieczonego indyka… Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne i ulubione święta dzieci, maluchy uwielbiają bożonarodzeniowe tradycje. Są więc idealną okazją, aby pokazać dziecku, że jest częścią grupy ludzi, połączonych więzami krwi czy przyjaźni. Jest czasem, który na dobre zapada im w pamięć, bo pełno w nim tradycji, rytuału i magii, która powtarza się każdej zimy. Jak nie lubić świąt, które są jednoznacznie radosne, zwiastują nowe życie, nadzieję i początek. I jeszcze rodzina, opłatek, bliskość, zapominanie codziennych, nieważnych urazów. Nie można więc dziwić się dzieciakom, że je uwielbiają. Zapach choinki, przełamywanie się opłatkiem i życzenia mimo wszystko pomagają wznieść się ponad codzienność.  Warto wykorzystać ich dzieciństwo, by wpoić im rodzinne tradycje i nauczyć, jak głęboko i pięknie przeżywać święta.

Już od początku grudnia nasze przedszkolaki przygotowywały się do tych świąt dekorując wraz z wychowawczyniami przedszkole i własne sale zabaw oraz uczestnicząc we wspólnej Wigilijce.

[st]

[/st]

Listopad i Grudzień w Przedszkolu

0

W środę 28 listopada 2012r. dzieci z grup najstarszych – 5-6 latki wyjechały do Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku –Białej. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Bal u Króla Lula” – lekkie, ciepłe i pełne humoru przedstawienie autorstwa Zbigniewa Poprawskiego w reżyserii Jacka Malinowskiego, skierowane do widzów najmłodszych. Widowisko, zrealizowane w konwencji sztuki cyrkowej, oparte na wesołych wyliczankach i grach słownych układających się w prostą lecz pouczającą opowieść z pewnością dostarczyło przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.

Dnia 5 grudnia 2012r. odbył się na terenie budynku szkolnego kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkie świąteczne ozdoby na ten kiermasz wykonane zostały własnoręcznie przez nauczycieli i uczniów ZSP w Bulowicach. Rodzicom dziękujemy za upieczenie ciast i udział w tym kiermaszu, a tym samym finansową pomoc dla naszego ZSP.

Dnia 7 grudnia 2012r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z długo oczekiwanym Św. Mikołajem, które odbyło się w sali gimnastycznej budynku szkolnego. Po obejrzeniu spektaklu „Bałwankowa przygoda” w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat” z Krakowa  dzieci otrzymały upominki z rąk Św. Mikołaja. Zaangażowanym rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowanie tego spotkania.

Idź do góry