Szkoła Podstawowa w Łękach gościła uczestników Gminnego Konkursu Ekologiczno – Przyrodniczego o Puchar Dyrektora Szkoły pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Do konkursu przystąpiło 8 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych naszej gminy.
Konkurs przebiegał z godnie z regulaminem. Uczniowie odpowiadali na 19 pytań przygotowanych przez nauczyciela przyrody z Łęk. Dzieci wykazały się szeroką wiedzą z ekologii, o parkach narodowych, znajomością zwierząt i roślin chronionych w Polsce, umiejętnością posługiwania się przyborami przyrodnika. Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zwyciężyła i zdobyła puchar Szkoła Podstawowa nr 1 z Kęt (52 pkt.). Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bulowic (51 pkt.). Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali medale, a wszyscy pozostali dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie. Nagrody wręczał uczniom pan burmistrz Krzysztof Olejak, który zaszczycił konkurs swoją obecnością.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wysogląd, Maria Wysogląd i Grzegorz Golec. Uczniów przygotowała do konkursu pani Alicja Witas.