W dniach 11 – 13 czerwca klasy drugie gimnazjum pod opieką pań: Anny Dybał, Renaty Martyniak oraz Anny Jakubowskiej udały się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Były to wspaniałe dni cudownej pogody, w czasie których uczniowie cieszyli się czasem wolnym od szkoły i codziennych obowiązków, ale przy okazji dowiedzieli się bardzo dużo na temat historii i kultury naszego narodu. Najbardziej przypadło im do gustu Centrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie przeprowadzili wiele zaskakujących doświadczeń. Olbrzymią ilość emocji wzbudził również Stadion Narodowy, gdzie niejeden z naszym przystojnych chłopaków mógł poczuć się jak gwiazda piłki nożnej. Wieczory minęły uczniom na kąpieli w hotelowym basenie, jacuzzi, a także rozmowach z kolegami. W drodze powrotnej poznaliśmy talent muzyczny naszych uczniów. Trasa minęła nam na śpiewie wszystkich hitów ostatniego roku. Pan kierowca i pani pilot byli pod wrażeniem wzorowego zachowania naszej bulowickiej młodzieży…
Myślę, że niejeden z uczniów powróci jeszcze kiedyś do stolicy naszego kraju, bowiem jak mawiał Leopold Tyrmand: „Chyba nie ma na świecie takiego miasta, tak właśnie jak niepowtarzalne nigdzie indziej są warszawskie wiosenne zapachy, nastroje, uczucia i myśli. I dlatego nie mówcie nam o wiosnach paryskich czy wiedeńskich! Nam, którzy wiedzą, czym jest, czym potrafi być warszawska wiosna”.