Popołudnie z językiem obcym cieszy się w naszej szkole co roku dużym zainteresowaniem. W tym roku brali w nim udział uczniowie z klas od 4 – 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. Zabawę rozpoczęliśmy od tańca z piosenką: Wir tanzen Rumba, Samba, Cha cha, którą prowadziły uczennice klasy 3 gimnazjum – nasze „Spanische Sterne”. Uczniowie śpiewali i tańczyli w rytm muzyki latynoamerykańskiej.

Głównym punktem tegorocznej zabawy z językiem obcym był „Talent show”, w którym uczniowie mieli zaprezentować swoje talenty. Uczniowie wykonując utwory w j.angielskim i niemieckim zaskakiwali jurorów znajomością języka i talentem piosenkarskim.
– Uczniowie klas 4 zaśpiewali piosenkę w j. niemieckim. „Guten Morgen, guten Tag”
– M. Narza zaprezentował piosenkę w j. angielskim pt.: „Shotgun”
– Uczniowie klasy 5 a zaśpiewali piosenkę w j, niemieckim pt. „Wie ist das Wetter heute?“
– Uczennice klasy 3 Gimnazjum śpiewały w j. angielskim piosenkę pt.: „Shallow”.

Prezentacje uczniów przeplatane były konkursami i zabawami :
„Najciekawszy komiks w j. angielskim”,” memory w j. angielskim i niemieckim”, „znajomość języka obcego w teście wielokrotnego wyboru” oraz Quiz „Kahoot”, który cieszył się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem.

Oprócz tego podczas spotkania odbył się pokaz mody „Modeshow”, podczas którego trzy drużyny miały za zadanie poprowadzić najciekawszą prezentację w j. obcym. Uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum wystąpili jako modele i prezentowali stroje na różne okazje.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok 🙂