4 czerwca, corocznym zwyczajem, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Fizyczny. Uczniowie prezentowali najpierw przygotowane przez siebie niezwykle ciekawe doświadczenia fizyczne, a następnie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jego celem, jak co roku, było propagowanie sympatii do fizyki – skądinąd mało lubianego  szkolnego przedmiotu. Nasi konkursowicze pokazali jednak, że fizykę da się lubić …
Drużynowo najlepsza okazała się grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach w składzie:  Makary Grad, Karol Łanocha, Łukasz Puchała. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii gimnazjum I miejsce zajął Łukasz Puchała (ZSG nr 2 Kęty), II miejsce: Szymon Moroń (ZSG nr 1 Kęty), III miejsce: Konrad Jura (ZSP Bulowice). W szkole podstawowej najlepszy okazał się Karol Łanocha (ZSG nr 2 Kęty); miejsce II przypadło Kryspinowi Kucha (ZSG nr 1 Kęty), a na trzeciej pozycji ex aequo: Miłosz Łukasik (SP Malec) oraz Piotr Kolber (ZSP nr 3 Kęty).
Serdecznie gratulujemy!!! Zachęcamy do pogłębiania wiedzy fizycznej i oczywiście już teraz zapraszamy do Bulowic na następny konkurs!