Szkoła Podstawowa

Główna kategoria postów powiązanych ze Szkołą Podstawową

Święto Rodziny

0

W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III oraz ich rodzice uczestniczyli  w akademii z okazji Święta Rodziny.
Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Panią Dyrektor oraz złożeniem życzeń z okazji minionego Dna Matki i Dnia Dziecka oraz mającego nastąpić Dnia Ojca. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje talenty aktorskie wokalne, taneczne i recytatorskie w pięknym montażu słowno- muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.
Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem uczniów klas młodszych piosenki autorstwa Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” oraz wręczeniem swoim kochanym rodzicom przygotowanych upominków.

Wszystkim  Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

„Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”

0

Z okazji 100-lecia Niepodległości 6 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klas IV – V
I miejsce – Julian Tlałka V b
II miejsce – Kamil Khong Doan IV c
III miejsce – Tomasz Kudłacik V a
wyróżnienia – Paweł Kadłubicki IV c, Wojciech Hrapkowicz V b, Kamil Spila IV b

Kategoria klas VI – VII
I miejsce – Aleksandra Hrapkowicz VII b
II miejsce – Andrzej Babiński VI b
III miejsce – Szymon Prochownik VII b

Kategoria klas II – III gimnazjum
I miejsce – Patrycja Hajduga  IIb
II miejsce – Magdalena Niedziela IIa

„Bieg po zdrowie”

0

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Głównym celem tego programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podejmowanie prób palenia i częstości palenia wzrasta z wiekiem. Dlatego grupa, do której skierowany jest program, to dzieci w IV klasie szkoły podstawowej. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu. Podczas cyklu zajęć dzieci dyskutują, wymieniają doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły.

Konkursy języka angielskiego

0

W maju w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętach odbyły się dwa konkursy języka angielskiego o puchar burmistrza gminy Kęty. Pierwszy z nich, „Do You Speak English?”, przeznaczony był dla uczniów klas II i III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali w nim Mateusz Sadlik, Konrad Jura i Wiktor Fąferko i odnieśli niemały sukces – drużynowo zajęli 3 miejsce.

W drugim konkursie, „English Is Easy”, naszą szkołę podstawową reprezentowali Mariola Holcman, Mateusz Bakalarski oraz Dominik Kolber. Drużynowo nie poszło im aż tak dobrze, jak ich starszym kolegom z gimnazjum, zajęli bowiem 5 miejsce, ale Mateusz w klasyfikacji indywidualnej zdobył 3 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Akademia z okazji 3 maja

0

We wtorek 8 maja odbyła się w szkole tegoroczna akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7b pod opieką pani Bożeny Papiernik, pani Anny Kuczmierczyk i pana Jacka wojewodzica.

Podróż klasy III b pociągiem do Bielska-Białej

0

Na lekcji języka polskiego pani wicedyrektor zapytała, czy wszyscy jechaliśmy pociągiem. Okazało się, że nie, więc pani zaproponowała wyjazd pociągiem do Bielska-Białej.  Z tego powodu bardzo się ucieszyliśmy. Na początku mieliśmy jechać jesienią, ale była brzydka pogoda. Ze względu na pogodę nie udało się pojechać, więc wybraliśmy się 24 kwietnia z panią Teresą Kościelnik Pactwa i z panią Anetą Tracz.
Poszliśmy na peron i czekaliśmy na pociąg. Jechaliśmy 35 minut, wysiedliśmy i zaczęliśmy zwiedzać miasto. Zwiedzaliśmy zamek, byliśmy w zbrojowni. Potem poszliśmy pod Teatr Polski, był on ogromny. Po drodze widzieliśmy Katedrę św. Mikołaja. Jednak najpiękniejszym budynkiem okazał się Ratusz. W Ratuszu zwiedzaliśmy salę sesyjną i każdy z nas mógł usiąść na miejscu najważniejszych osób w Bielsku. Sala była cudowna, przypominała czasy królów. Następnie udaliśmy się na najlepsze lody w Bielsku. Lody o smaku np. bazylii czy Kinder Bueno, śliwki w czekoladzie, multiwitaminy. Kolejnym punktem wycieczki było szukanie na naszym szlaku wycieczkowym pomnika Reksia oraz pomnika Bolka i Lolka. Oglądaliśmy pomniki Reksia, Bolka i Lolka. W Galerii Sfera poszliśmy do McDonald’s. Kiedy wszyscy zjedli wyszliśmy i udaliśmy się na dworzec, aby wrócić do domu. Pani Teresa zapytała się pana maszynisty, czy pokaże nam jak wygląda jego praca. Pan zgodził się i powiedział, że pokaże nam w czasie jazdy. Wszyscy jechali w kabinie maszynisty, były to niesamowite chwile. Na koniec zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy w wagonie pociągu.
Tak skończyła się najlepsza wycieczka.  Szkoda, że tak szybko minęła. 🙁

Idź do góry